لینک های دسترسی

Breaking News

مبارزه با کروناویروس در افغانستان؛ محور صحبت تلیفونی غنی با گوتیریش


ریاست جمهوری افغانستان می‌گوید که انتونیو گوتیریش، منشی عمومی سازمان ملل متحد در یک صحبت تلیفونی با رییس جمهور غنی برای مقابله با کروناویروس در افغانستان تعهد همکاری کرده است.

ارگ روز جمعه ۲۷ مارچ (هشتم حمل) با نشر اعلامیه‌ای گفته است که این صحبت تلیفونی ناوقت دیشب انجام شده و آقای گوتیریش برگشت هزاران افغان را از ایران یک معضل بزرگ برای گسترش کروناویروس در افغانستان عنوان کرده است.

در اعلامیه به نقل از منشی ملل متحد آمده است: "تلاش‌های حکومت افغانستان در حالی که با تروریزم مبارزه می‌کند، در راستای مبارزه با کروناویروس نیز مهم است و سازمان ملل متحد با حکومت افغانستان در زمینۀ مبارزه با این ویروس، همکار می‌باشد."

آقای گوتیریش همچنان گفته است که ملل متحد آماده است با افرادی کمک کند که به تازگی از ایران به افغانستان برگشته اند.

در این صحبت تلیفونی آقای غنی از منشی عمومی ملل متحد خواسته است: "از این‌که افغانستان یک کشور محاط به خشکه است، سازمان ملل متحد برای کشورهای محاط به خشکه یک اعلامیه صادر نماید که سهولت‌های لازم ترانزیتی به آن‌ها فراهم شود تا اکمالات شان به گونه درست صورت گیرد."

از سوی هم رییس جمهور غنی در دیدار با مسوولین دفاتر ملل متحد در کابل بر هماهنگی و همکاری این سازمان با دولت افغانستان برای مبارزه با کروناویروس تاکید کرده است.

آقای غنی گفته است که حکومت تدابیر جدی را در راستای مبارزه با این ویروس در سراسر افغانستان روی دست گرفته است.

این در حالی است که وزارت صحت عامه افغانستان دیروز از ۱۱ واقعه جدید کروناویروس خبر داد که با این حساب شمار مجموعی واقعات مثبت کروناویروس در آن کشور به ۹۱ واقعه رسیده است.

در تازه ترین مورد، وحیدالله مایار، سخنگوی وزارت صحت عامۀ افغانستان ناوقت شام گذشته از تثبیت یک واقعۀ کروناویروس در ولایت ننگرهار خبر داد.

تا حال دو نفر در اثر ابتلا به بیماری ناشی از کروناویروس در افغانستان جان باخته و دو نفر دیگر صحت‌یاب شده اند.

XS
SM
MD
LG