لینک های دسترسی

Breaking News

جیانی انفانتینو برای سومین بار به صفت رییس فیفا انتخاب شد


جیانی انفانتینو، رییس فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) روز پنجشنبه ۱۶ مارچ (۲۵ حوت) بار دیگر تا سال ۲۰۲۷ به این سمت انتخاب شد.

انفانتینو که یک وکیل سویسی است برای سومین بار از سوی نمایندگان فدراسیون‌های ۲۱۱ عضوی در یک انتخابات بدون رقیب، به این سمت انتخاب شد. او بار نخست در سال ۲۰۱۶ به عنوان رییس فیفا انتخاب شده بود.

انفانتینو در کیگالی، پایتخت رواندا گفت: "من به همه کسانی که مرا دوست دارند، و می‌دانم که تعداد زیادی هستند، و همچنین به کسانی که از من متنفرند، می‌دانم که چند نفر هستند: می‌گویم که همه شما را دوست دارم."

در حالی که اساسنامهٔ فیفا دورهٔ خدمت رییس فیفا را برای حداکثر سه دوره محدود می‌کند، انفانتینو زمینه را برای ماندن خود در این سمت تا سال ۲۰۳۱ فراهم کرده و در ماه دسمبر سال گذشته اعلام کرد که سه سال اول ریاست او به عنوان یک دورهٔ کامل حساب نمی‌شود.

باوجودیکه لیز کلاونس، رییس فدراسیون فوتبال ناروی گفته بود که از انفانتینو حمایت نخواهد کرد و پیشنهاد کرده بود که "مسوولیت‌های فیفا برای رفع نقض حقوق بشر" در رابطه با جام جهانی قطر و مسابقات آینده، در بورد فیفا بررسی شود، حریفان عمدتاً اروپایی انفانتینو نتوانستند نامزدی را برای مقابله با او معرفی کنند.

برای سال‌ها گزارش‌های منتقدانه در ارتباط به برگزاری جام جهانی در قطر از جمله وضعیت کارگران در قطر، ممنوعیت نوشیدن الکول و تبعیض علیه همجنسگرایان به نشر رسیده بود.

اما انفانتینو با جدیت از میزبانی قطر در جام جهانی سال گذشته دفاع کرد و برگسترش جام جهانی مردان و زنان و افزایش درآمدهای فیفا تاکید کرد.

انفانتینو اعلام کرد که جام جهانی ۲۰۲۶ نخستین جامی خواهد بود که در آن ۴۸ کشور اشتراک خواهد کرد. او گفت که "چیزهای زیادی وجود دارد که باید منتظر آن بود" و افزود که این جامع‌ترین جام جهانی تاکنون خواهد بود.

جام جهانی فوتبال سال ۲۰۲۶ مشترکاً‌ در ایالات متحده امریکا، کانادا و مکسیکو برگزار می‌شود که در آن ۴۸ کشور رقابت خواهند کرد و در این جام ۱۰۴ رقابت صورت خواهد گرفت. حالانکه در جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ در قطر ۳۲ کشور حضور داشت و ۶۴ رقابت انجام شده بود.

فیفا اعلام کرد که بازی نخست جام جهانی سال ۲۰۲۶ به روز یک شنبه ۱۹ جولای راه اندازی خواهد شد. این رقابت‌ها در ۱۶ ستدیوم ورزشی - ۱۱ در امریکا، سه در مکسیکو و دو در کانادا- راه اندازی خواهد شد. جام جهانی قطر در هشت ستدیوم برگزار شده بود.

در جام جهانی قبلی که در سال ۱۹۹۴ در ایالات متحده برگزار شده بود، تنها ۲۴ تیم اشتراک کرده بودند، اما چهار سال بعد در جام جهانی بعدی که در فرانسه برگزار شد ۳۲ تیم اشتراک داشتند.

XS
SM
MD
LG