لینک های دسترسی

Breaking News

مسابقات هندبال در بامیان برگزار شد


مسابقات ورزشی هندبال با حضور بیش از ۵۰ ورزشکار دختر و پسر در مرکز ولایت بامیان برگزار شد.

این مسابقات که از سوی فدراسیون هندبال افغانستان برگزار شده بود با حضور گرم تیم‌های هندبال دختران و پسران ولایت بامیان به همراه بود.

این سلسله مسابقات ورزشی هندبال به منظور انتخاب اعضای تیم ملی و حمایت از روند گفتگوهای صلح بین‌الافغانی در بامیان راه اندازی شده بود.

مقام‌ نخست این مسابقات را از تیم‌های دختران، تیم "درخشان" و از تیم های پسران، تیم "غلغله" از آن خود کردند.

شماری از ورزشکاران می‌گویند که برگزاری چنین مسابقات برای رشد و ترویج این رشتۀ ورزشی مفید است.

سید اسحاق هاشمی، آمر فدراسیون ورزش ولایت بامیان می‌گوید:" ورزش یعنی صمیمیت و ورزش یعنی صلح؛ اگر ما همین لحظه با یک تیم ورزشی در دور ترین ولایت کشور برویم ورزشکاران را کسی تهدید نمی‌کند زیرا ورزشکاران نماد صلح استند".

این مسابقات ورزشی با حضور شش تیم هندبال دختران و پسران ولایت بامیان برگزار شده بود. ورزشکاران با استقبال از راه اندازی این سلسله مسابقات گفتند که آنان آماده اند در رقابت‌های خارجی نیز حضور یابند.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG