لینک های دسترسی

Breaking News

سیلاب در نزدیکی یک زیارتگاه هندوها در کشمیر هند ۱۶ کشته بر جا گذاشت


تیم های نجات هنوز هم در جستجوی افراد ناپدید شده ناشی از سیلاب در منطقه اند

مقام ها روز شنبه نهم جولای (۱۸ سرطان) گفتند که در اثر سیلاب در کشمیر تحت کنترول هند دست کم ۱۶ نفر جان باخته اند و ده ها نفر دیگر ناپدید شده اند.

مقام های هندی گفته اند که سیلاب ناگهانی صدها خیمه در نزدیکی یکی از اماکن مقدس معروف هندو ها را نیز به با خود برده است.

زمانیکه نزدیک به ۱۰ هزار نفر در نزدیکی معبد دورافتاده موسوم به امارنات (Amarnath) که در یک غار کوهستانی هیمالیا موقعیت دارد، کمپ زده بودند، ناگهان بارندگی شدید آغاز شد که سیلاب را در پی داشت.

هلیکوپتر ها اجساد جان باختگان، شماری نا معلومی از زایران وحشت زده و زخمیان را از مناطق سیلاب زده به کمپ بالتال واقع در شمال زیارتگاه هندو ها انتقال دادند.

یک مقام محلی به خبرگزاری فرانس پرس گفته است که "ما تا حال ۱۶ جسد را پیدا کرده ایم و ۴۰ نفر دیگر هنوز هم ناپدید اند."

به گفتهٔ این مقام محلی که نخواست نامش در گزارش ذکر شود، تیم های نجات و قوای امنیتی در جستجوی افراد ناپدید و زخمیان اند.

در همین حال، اردوی هند گفته است که یک قطعهٔ پیاده نظام و یک واحد قوای خاص آن کشور را برای جستجوی افراد ناپدید شده به ساحه اعزام کرده است.

نظامیان هندی گفته اند که تا حال ۶۳ نفر را در که اثر این سیلاب زخمی شده اند، از منطقه تخلیه کرده اند و آنان را جهت تداوی به شفاخانه انتقال داده اند، به شمول یک شفاخانه که در منطقهٔ کوهستانی شمال این زیارتگاه هندو ها احداث شده است.

نظامیان هند گفته اند که تیم های نجات برای جستجوی قربانیانی که احتمالاََ در زیر گل گیر مانده اند،‌ از دستگاه های تصویربرداری حرارتی دستی استفاده می کنند.

در مراسم سالانهٔ این زیارتگاه پیروان هندو، صدها هزار زایر با طی کردن مناطق صعب العبور کوهستانی خود را به این زیارتگاه می رسانند.

نرندرا مودی، صدراعظم هند، و سایر مقام های هندی در مورد تلفات و خسارات ناشی از این سیلاب ابراز تاسف کردند.

باران‌های شدید در این فصل باران‌های موسمی برخی از کشور های جنوب آسیا را متاثر کرده است. در ماه جون پس از بارندگی های شدید توام با سیلاب‌، لغزش زمین و رعد و برق موجب کشته شدن شماری زیادی مردم در مناطق دور افتاده شمال هند شد.

در این فصل بارندگی، بیش از ۱۰۰ نفر در بنگله دیش نیز در اثر سیلاب ها جان باخته اند

دو روز قبل بارندگی شدید توام با سیلاب در پاکستان نیز موجب کشته شدن دست کم ۷۷ نفر شد. در این اثر این سیلاب، شماری از مردم زخمی نیز شدند.

XS
SM
MD
LG