لینک های دسترسی

Breaking News

حکمتیار توافق صلح را امضا کرد، غنی امضا می‌کند


این توافق به وساطت شورای عالی صلح افغانستان به میان آمده است

رئیس هیئت مذاکره‌کننده حزب اسلامی افغانستان گفته است که قرار است توافقنامۀ نهایی صلح میان حکومت افغانستان و حزب اسلامی گلبدین حکمتیار از سوی آقای حکمتیار امضا شده است و قرار است رئیس جمهور محمد اشرف غنی فردا (پنج شنبه) آن را امضا کند.

محمد امین کریم به صدای امریکا گفت که آقای حکمتیار خود در مراسم امضای این سند حضور ندارد و فقط ویدیوهای سخنرانی و جریان امضای این سند که قبلاً توسط وی امضا شده است، در جریان مراسم فردا نشر خواهد شد.

ریاست جمهوری افغانستان نیز با ارسال دعوتنامه از رسانه‌ها خواسته است تا برای پوشش خبری این رویداد فردا پیش از چاشت در ارگ بیایند.

نمایندۀ حزب اسلامی گفت که در مراسم امضای موافقتنامه توسط رئیس جمهور غنی، صدها تن از مقام‌های ارشد دولت، سیاستمداران و دیپلومات‌های خارجی حضور خواهند داشت.

موافقتنامۀ صلح میان نماینده‌گان دولت افغانستان و مذاکره کننده‌گان حزب اسلامی به وساطت شورای عالی صلح افغانستان هفتۀ گذشته امضا شد و قرار است پس از امضای آن توسط آقای حکمتیار و رئیس جمهور غنی اجرایی شود.

امضای این سند میان نماینده‌گان دو طرف هم از سوی حلقات سیاسی داخل افغانستان و نیز شرکای عمدۀ این کشور به شمول ایالات متحدۀ امریکا و بریتانیا استقبال شد.

  • 16x9 Image

    نجیب‌الله احمدیار

    نجیب‌الله احمدیار کار با رسانه‌ها را در سال ۲۰۰۱ میلادی آغاز کرد و از سال ۲۰۰۹ به اینسو در صدای امریکا به صفت ویراستار، نویسنده و مجری برنامه‌های رادیویی، تلویزیونی و دیجیتلی کار می‌کند. 

XS
SM
MD
LG