لینک های دسترسی

Breaking News

به دنبال افزایش سرقت‌های مسلحانه بازار صرافی هرات مسدود شد


به دنبال کشته شدن یک صراف توسط دزدان مسلح در ولایت هرات، صرافان این ولایت دست به اعتصاب کاری زدند.

صرافان هرات با مسدود نمودن سرای صرافی‌ها، در مقابل ساختمان کار والی هرات تجمع کرده و نیروهای امنیتی را در امر مبارزه با سارقین مسلح و تامین امنیت شان به کوتاهی متهم کرده اند.

صرافان هرات از ارگان های عدلی و قضایی میخواهند تا برای کاهش نا امنی ها، عاملان سرقت های مسلحانه را به اشد مجازات محکوم کنند.

جمعه خان، یکی از صرافان هرات امروز شنبه (۲۹جدی) به صدای امریکا گفت که صرافان هرات از قوماندان پولیس هرات می‌خواهند تا اقدام جدی در برابر دزدان مسلح در این ولایت کند.

این معترضان، گفته اند که به دلیل افزایش سرقت های مسلحانه در شهر هرات به تنگ آمده و از حکومت محلی هرات می‌خواهند که باید امنیت صرافان را در این ولایت بگیرد.

بهاءالدین رحیمی، رئیس اتحادیه صرافان ولایت هرات هشدار داد اگر حکومت تا ده روز آینده، اگر اقدام جدی در برابر سارقان مسلح نکند، آنان دست به تظاهرات گسترده خواهند زد.

اما محی الدین نوری، سرپرست ولایت هرات می گوید پس از این نیروهای امنیتی در این ولایت به هیچ سارق مسلح، رحم نخواهند کرد.

او گفت: "همانطور که وزارت داخله افغانستان به پولیس امر کرده که با مجرمین برخورد جدی و قاطعانه شود، ولایت هرات هم این امر را کرده است که پولیس ما در سطح حوزه و ولسوالی با مجرمین جنایی ، متخلفین ، اختطاف گران ، غاصبان و دزدان با جدیت برخورد کنند و نگذارند که خانواده ای داغدار شود".

شام روز گذشته گروهی از سارقان مسلح بر یک صراف در شهر هرات حمله کرده و آنان توانسته اند که هشتاد هزار دالر آمریکایی را از نزد وی به سرقت برده و این صراف با انتقال به شفاخانه حوزوی هرات جان داد.

نیروهای امنیتی ولایت هرات موفق به دستگیری دو تن از این سارقان مسلح شده اما یک سارق دیگر متواری است.

XS
SM
MD
LG