لینک های دسترسی

Breaking News

کانگرس ایالات متحده خلیلزاد را احضار کرد


زلمی خلیلزاد به کانگرس ایالات متحده احضار شد.

ایلیوت انگل، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان ایالات متحده روز پنجشنبه (۲۱ سنبله) گفت که زلمی خلیزاد، نماینده ویژه ایالات متحده برای روند صلح افغانستان روز پنجشنبه آینده (۲۸ سنبله) به خاطر ارایه معلومات در مورد مذاکرات صلح بین امریکا و طالبان باید در یک جلسه علنی این کمیته حاضر شود.

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان ایالات متحده در حساب تویترش نوشته که زلمی خلیلزاد ساعت ۱۰ صبح در اتاق استماعیه این کمیته باید حاضر باشد.

ایلیوت انگل که از اعضای دیموکرات مجلس نمایندگان ایالات متحده است، همچنین افزود که این مجلس باید "به گونه مستقیم" از آقای خلیلزاد این را بشنود که چگونه مذاکرت صلح بین امریکا و طالبان متوقف شد.

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان ایالات متحده پس از آن احضار نامه زلمی خلیلزاد به کانگرس را امضا کرد که وزارت خارجه ایالات متحده چندین تقاضای وی را برای فرستادن آقای خلیلزاد به این کمیته "نادیده" گرفت.

ایلیوت انگل هفته گذشته نیز با ارسال نامه یی به زلمی خلیلزاد، خواستار حضور آقای خلیلزاد در کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان امریکا شده بود.

آقای انگل در نامه هفته گذشته خود گفته بود که مردم امریکا و افغانستان حق دارند تا از جزییات توافقنامه صلح بین ایالات متحده و طالبان آگاه شوند.

در این نامه آمده بود که حضور آقای خلیلزاد در کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان ایالات متحده "اختیاری" نبوده و اگر او برای ارایه معلومات در مورد توافقنامه صلح با طالبان در این کمیته حاضر نشود، این کمیته از "سایر گزینه" ها برای حاضر ساختن آقای خلیلزاد کار خواهد گرفت.

آقای انگل احضار نامه زلمی خلیلزاد را به کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان ایالات متحده روز پنجشنبه (۲۱ سنبله) امضا کرد.
آقای انگل احضار نامه زلمی خلیلزاد را به کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان ایالات متحده روز پنجشنبه (۲۱ سنبله) امضا کرد.

XS
SM
MD
LG