لینک های دسترسی

Breaking News

رهبر مخالفین پوتین در مسکو توقیف شد


الکسی نوالنی، رهبر مخالفین حکومت روسیه، هنگام سخنرانی در میان حامیان اش

پولیس روسیه روز شنبه صد ها معترض ضد حکومت ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور آن کشور را در سراسر روسیه، توقیف کرد.

رسانه های غربی گزارش می دهند که الکسی نووالنی، رهبر مخالفین حکومت روسیه، نیز در مسکو، پایتخت روسیه، توقیف شده است.

شهر های مختلف روسیه روز شنبه شاهد اعتراضات سرتاسری منتقدین ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه بود.

این اعتراضات در حالی صورت می گیرد که قرار است آقای پوتین روز دو شنبه مراسم تحلیف را برای چهارمین بار به حیث رئیس جمهور روسیه، به جا خواهد آورد.

منتقدین مخالف حکومت روسیه، آقای پولین را به مثابۀ مستبدی می دانند که مثل "تزار روسیه" حکمرانی می کند.

قرار بود این اعتراضات در ۹۰ شهر روسیه به شمول مسکو راه اندازی شود، اما شمار اندکی از اعتراض کنندگان اجازه مظاهره را دریافت کردند.

مقامات در روسیه به حامیان الکسی نووالنی مخالف سیاسی حکومت آقای پوتین هشدار داده بودند تا در اعتراضات مسکو، پایتخت روسیه، اشتراک نکنند و راه اندازی این اعتراضات را "کاملاً غیر قانونی" خوانده اند.

آقای پوتین در ماه مارچ ۲۰۱۸ برای چهارمین بار برندۀ انتخابات ریاست جمهوری شد و قرار است برای شش سال آینده—تا سال ۲۰۲۴—به حیث رئیس جمهور آن کشور باقی بماند.

پوتین ۶۵ ساله از سال ۲۰۰۰ به این سو یا به حیث رئیس جمهور و یا هم به حیث صدراعظم، در راس قدرت روسیه قرار داشته است.

الکسی نوالنی، رهبر مخالفین حکومت روسیه که این اعتراضات را سازماندهی کرده است، در گذشته نیز چندین بار به خاطر راه اندازی اعتراضات مشابه توقیف و یا زندانی شده بود.

مقامات روسیه راه اندازی این اعتراضات را "غیر قانونی" عنوان کرده ادعا می کنند که اعتراض کنندگان محل و زمان راه اندازی مظاهرات را با مقامات هماهنگ نکرده اند.

آقای پوتین، الکسی نووالنی​ را از شرکت در انتخابات ریاست جمهوری روسیه منع کرد و او را به مثابۀ فردی معرفی کرد که گویا "به نمایندگی از واشنگتن" فقط می خواهد در روسیه هرج و مرج ایجاد کند.

XS
SM
MD
LG