لینک های دسترسی

Breaking News

امریکا تحریم‌های جدید بر روسیه وضع می‌کند


ایالات متحدۀ امریکا قصد دارد روز دوشنبه ۲۷ حمل تحریم های جدیدی را بر روسیه اعلام کند. این تحریم ها به خاطر نقش روسیه در حمایت از رژیم بشار الاسد در سوریه وضع می‌شود.

نیکی هیلی، سفیر ایالات متحده در سازمان ملل متحد، روز یکشنبه گفت که وزارت مالیۀ امریکا تحریم‌های تازه را روز دوشنبه اعلام خواهد کرد. او افزود که این تحریم‌ها پیام قوی به روسیه و دیگرانی است که از اسد حمایت می کنند.

خانم هیلی گفت که تحریم‌ها شامل شرکت‌هایی خواهد شد که لوازم و تجهیزات تسلیحات کیمیایی در اختیار رژیم اسد گذاشته اند.

در پی فرمان رئیس جمهوری دونالد ترمپ، ایالات متحده، فرانسه و بریتانیا، شب جمعۀ گذشته حملات راکتی و هوایی را بر مراکز و انبارهای تسلیحات و تجهیزات کیمیایی دولت سوریه انجام دادند.

اظهارات روز یکشنبه خانم هیلی در ادامۀ موضعگیری وی و سایر مقام‌های امریکایی در مورد نقش روسیه و ایران در سوریه است. پیشتر وی گفته بود حملات در سوریه حامل پیامی روشن به ایران و روسیه بود.

قبل از این مایک پنس، معاون رئیس جمهوری ایالات متحدۀ امریکا هم در واکنش به حملات اخیر امریکا و متحدانش بر سوریه گفته بود که ایران در حوادث سوریه مقصر است.

ایران و روسیه از زمان بحران سوریه و اعتراضات مردم به رژیم اسد، از او حمایت کردند و از چهار سال پیش در سوریه حضور نظامی دارند.

XS
SM
MD
LG