لینک های دسترسی

Breaking News

صدها سرباز دیگر به قوای کوماندوی افغان اضافه می‌شود


مأموریت حمایت قاطع در افغانستان می‌گوید، قوای افغان با افزایش حملات مخالفان مسلح بر اهداف غیرنظامی، شمار و توانایی‌های خود شان را تقویت می‌کنند و در بهار آینده ۱۵۰۰ تن شامل کوماندوهای افغان خواهند شد.

به گفتۀ حمایت قاطع، این سومین دورۀ آموزشی کوماندوهای افغان است که آغاز می‌گردد.

نیروهای مأموریت حمایت قاطع در افغانستان در خبرنامه‌ای گفته است که سال گذشته ۲۵۰۰ تن دورۀ آموزشی کورس‌های کوماندو را سپری کرده بودند و در بهار پیشرو ۱۵۰۰ تن نیز شامل این دوره‌های آموزشی خواهند شد.

حمایت قاطع در خبرنامه‌ای از جنرال جان نیکلسن فرمانده عمومی نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان نقل می‌کند، این افراد شامل نیروهایی ویژۀ می‌شوند که به سرعت در داخل و خارج از این کشور به شهرت می‌رسند.

نیکلسن تأکید می‌کند "آنها (کوماندوهای افغان) امروز ترساننده‌ترین و محترم‌ترین نیروها در افغانستان اند و آنها بهترین نیروهای عملیات ویژه در منطقه استند".

قرار است سربازانی اردو که به تازگی در صفوف کوماندو می‌پیوندند، آموزش وسایط نقلیه "ضربتی کبرا" را فرا گیرند که توانایی‌های جدید را به نیروهای ویژه می‌افزاید و به باور حمایت قاطع "هرگز در تقابل با طالبان شکست نخواهند خورد".

حمایت قاطع می‌گوید که سربازان و وسایط جدید به نیروهایی خواهند پیوست که در طول زمستان در حالت تهاجمی بوده اند.

مقام‌های افغان نیروهای ویژه این کشور را در سرکوب دهشت‌افگنان موثر خوانده اند و در حال حاضر، بیشتر عملیات تهاجمی و مشکل را در افغانستان کوماندوهای این کشور به پیش می‌برند.

محمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان اخیراً گفته است که "دشمن به خاطر خشم کوماندوها ترسیده اند".

پیش از این شمار کوماندوهای افغان به ۱۷ هزار و ۸۳۰ تن می‌رسید که در دو لوا و ده کندک فعالیت داشتند؛ اما به گفتۀ جنرال بسم‌الله وزیری، فرمانده عمومی این نیروها، اکنون دو لوای ضربتی اردوی ملی نیز در تشکیلات کوماندو افزوده شده است و تعداد شان نیز به دوبرابر افزایش می‌یابد.

XS
SM
MD
LG