لینک های دسترسی

Breaking News

امریکا نمایندۀ مذاکرات با طالبان تعیین کند - گروه بحران


طالبان همواره خواستار مذاکرات مستقیم صلح با ایالات متحدۀ امریکا شده اند

گروه بین المللی بحران گفته است که ایالات متحدۀ امریکا باید ضمن مذاکرات صلح با طالبان، شرایط خروج نیروهایش از افغانستان را به بحث بگیرد.

گروه بین المللی بحران با نشر گزارشی گفته است که واشنگتن باید نماینده ای را برای مذاکرات مستقیم با طالبان تعیین کند. این سازمان سفارش کرده است که نماینده امریکا می تواند با دفتر سیاسی طالبان در قطر یا کشور دیگری، در مورد ختم جنگ در افغانستان مذاکره کند.

در گزارش گروه بحران آمده است "ایالات متحده باید صریحاً خروج قوای امریکایی و بین المللی از افغانستان را در مذاکرات بگنجاند و روشن کند که توافق بر ماهیت و جدول زمانی چنین خروج، بخشی از مذاکرات میان طالبان و حکومت افغانستان باشد".

گروه بین المللی بحران با استناد به گزارش های رسانه ها، بیانات مقام ها و تماس های این سازمان با مقام های امریکایی گفته است که واشنگتن حالا مایل به آغاز مذاکرات مستقیم با طالبان شده است.

مقام های امریکایی تا حال مذاکرات مستقیم با طالبان را تایید نکرده اند اما مایک پمپیو، وزیر خارجه امریکا، هفته گذشته در کابل گفت که واشنگتن حاضر است تا گفتگوهای حکومت افغانستان با طالبان را "تسهیل" کند و در آن "اشتراک" ورزد.

حکومت افغانستان فراخوان مذاکرات بدون قید و شرط به طالبان را داده است، اما طالبان همواره تاکید کرده اند که خواستار مذاکرات مستقیم با ایالات متحده امریکا استند.

گزارش گروه بین المللی بحران تاکید کرده است که مذاکرات صلح طالبان – ایالات متحده کلید همه مشکلات نيست اما می تواند باب گفتگو را میان طالبان و حکومت کابل گشوده و در نهایت به استقرار صلح در افغانستان بیانجامد.

اين گروه بين المللى همچنان طالبان را ترغيب كرده است تا به مذاکرات با حکومت افغانستان تن در دهند.

XS
SM
MD
LG