لینک های دسترسی

Breaking News

عمران خان به حیث صدراعظم پاکستان سوگند یاد کرد


عمران خان، صدراعظم جدید پاکستان، حین مراسم تحلیف

عمران خان، رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان که روز جمعه به حیث صدراعظم آن کشور انتخاب شد، روز شنبه مراسم تحلیف را به حیث صدراعظم آن کشور به جا آورد.

رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان که ۶۵ سال سن دارد، در رای گیری روز جمعۀ پارلمان آن کشور با کسب ۱۷۶ رای موافق، شهباز شریف، حریف سیاسی اش را از حزب مسلم لیگ نواز شکست داد.

حزب تحریک انصاف پاکستان در انتخابات ۲۵ جولای آن کشور، بیشترین کرسی های پارلمان را به دست آورد، اما برای تشکیل حکومت نیاز دارد تا با احزاب کوچک و اعضای مستقل پارلمان آن کشور، ایتلاف کند.

شهباز شریف از حزب مسلم لیک نواز و رقیب اصلی عمران خان در انتخابات روز جمعه در پارلمان پاکستان، ۹۶ رای به دست آورد.

پس از آنکه رئیس پارلمان پاکستان، نتایج رای گیری روز جمعۀ پارلمان را اعلام کرد، حامیان شهباز شریف، رقیب اصلی خان در انتخابات ماه جولای، دست به اعتراض زدند و شعار هایی را سر دادند و ادعا کردند که تقلب و مداخلۀ نظامیان نتایج انتخابات ماه جولای آن کشور را رقم زد، نه آرای مردم.

شهباز شریف، برادر نواز شریف، صدراعظم پیشین پاکستان است که حال به اتهام دخالت در فساد اداری از سوی یکی از محاکم آن کشور به ۱۰ سال زندان محکوم شده است.

عمران تعهد کرد که بدون هرگونه تبعیض در برابر همه افرادی که فساد اداری کشورش دخیل بوده اند و ثروت پاکستان را به جیب خود زده اند، اقدام جدی خواهد کرد.

عمران خان در حالی به کرسی صدارت پاکستان تکیه زده است که اقتصاد آن کشور با مشکلات جدی مواجه است. علاوه بر آن، در سال های اخیر، روابط پاکستان با ایالات متحده رو به وخامت گذاشته و امریکا نیز کمک های نظامی و غیر نظامی خود را به اسلام آباد به حالت تعلیق آورده است. روابط پرتنش پاکستان با افغانستان که ثبات منطقه را با خطر مواجه کرده است، از مشکلات دیگری است که پاکستان با آن مواجه است.

XS
SM
MD
LG