لینک های دسترسی

Breaking News

صدر اعظم هند از فقرای آن کشور پوزش خواست


نریندرا مودی، صدر اعظم هند روز یکشنبه ۲۹ مارچ (۱۰ حمل) از فقرای کشوراش در حالی پوزش خواست که تلفات انسانی و خسارات اقتصادی ناشی ازوضع قیودات بر گشت وگذار ۲۱ روزه درسراسر آن کشور در حال افزایش است.

نریندرا مودی در یک خطابهٔ رادیویی به شهروندان هند گفت: ”اولاً از تمام هموطنانم پوزش می خواهم… فقرا حتما فکر می کنند که چگونه صدراعظمی داریم که مارا در چنین مشکلات قرارداده است، اما شما بدانید که دیگر گزینهٔ وجود نداشت… اقدامات که تا کنون اتخاذ کرده ایم سبب پیروزی هند بالای کرونا خواهد شد“.

نرندرا مودی روز سه شنبه برای جلوگیری از گسترش کروناویروس قیود بر گشت و گذار را برای سه هفته در سراسر آن کشور اعلام کرد.اما این تصمیم میلیون ها شهروندفقیر هند را متاثر ساخته، بسیاری آن‌ها گرسنه مانده و کارگرانی که بیکارشده اند، وادار به فرار از شهرها بسوی روستا هایشان شده و صد ها کیلومتر را پیاده پیموده اند.

یکی از عناوین برجسته روز یکشنبه در رسانه های اجتماعی بخصوص تویتر #” مودی فاجعه ایجاد کرد“ بود.

ماهادیف راج ۲۸ ساله یکی از مهاجرین کارگر گفت: ”قبل از اینکه کرونا ما را از بین ببرد، ما از پیاده رفتن زیاد و گرسنگی خواهیم مرد“.

روز یکشنبه صد ها مهاجر در شهر پایپد ایالت جنوبی کرلا دست به تظاهرات زده و از دولت خواستند تا برای آن‌ها زمینهٔ برگشت به خانه هایشانرا فراهم کند.

در شهر ها نیز خشم و نگرانی مردم از قیود بر گشت و گذار و نداشتن غذا و آب آشامیدنی روبه افزایش است.

بر حکومت هند انتقاد است که پیش از اتخاذ این تصمیم، در مورد پی آمدهای آن برنامه ریزی مناسب صورت نگرفته بود.

آمار تایید شدهٔ مبتلاین کروناویروس تا روز یکشنبه ۲۹ مارچ (۱۰حمل)در هند به ۹۸۷ نفر و تلفات ناشی از آن به ۲۵ نفر رسیده است.

حکومت هند روز پنجشنبه از تصویب بستهٔ کمک مالی ۲۲.۶ میلیون دالری برای فراهم کردن کمک های نقدی و غذایی برای خانوانده ها خبر داد.

انتظار می رود که این قیودات اقتصاد هند را که در شش سال اخیر رشد بسیار ضعیف داشته، تضعیف‌تر کند.

XS
SM
MD
LG