لینک های دسترسی

Breaking News

یک رهبر مذهبی درهند ممکن ۱۵ هزار نفر را به کروناویروس مبتلا کرده باشد


بعد از درگذشت یک رهبر مذهبی سیک ها درهند، حداقل ۱۵ هزار نفرکه احتمالاً باوی تماس برقرار کرده اند، تحت قرنطین جدی قرار گرفته اند.

بلدیو سنگ، رهبر ۷۰ ساله سیک‌ها، پس از بازگشت از ایتالیا، محراق کروناویروس در اروپا، و آلمان به ده ها روستا در ایالت پنجاب هند برای موعظه رفته بود.

این رهبر مذهبی و دو دستیاراش پس از برگشت از اروپا خود را قرنطین نکرده و به تبلیغ ادامه دادند تا اینکه او مریض شد و فوت کرد و هر دو دستیاراش به کروناویروس مبتلا شده اند.

این رویداد یکی از جدیترین واقعهٔ همه گیری کروناویروس درهند محسوب می شود. قیودات جدی تر نظربه قیودات وضع شده ۲۱ روزه در سراسرهند بالای روستا های که بلدیو از آن بازدید کرده است وضع شده و حتا غذا مخصوص به هر خانه فرستاده می شود.

گوارف جین، یک مقام محلی به خبرگزاری فرانس پرس گفت که اولین روستا که حدود ۱۵ تا ۲۰ هزار باشنده دارد و بلدیو سنگ در آن روستا زندگی می کرد به تاریخ ۱۸ مارچ مسدود شد.

او افزود: "تیم صحی ما در حالت آماده باش قرارداشته و نظارت منظم ازاین روستا صورت می گیرد".

وینای بوبلانی، معاون کمیشنر پولیس محلی می گویدکه آزمایش کروناویروس نزد ۱۹ نفر که با سنگ در تماس بودن مثبت بوده و منتظر نتیجهٔ ۲۰۰ نفر دیگر استند.

یک واقعهٔ مشابه در شهر بلوارا در ایالت راجستان نیز ثبت شده که از جمله ۱۹ نفر مبتلا، دو نفر جان باخته اند.

جزییات بیشتر در مورد این واقعه داده نشده اما گشت و گذار در ساحه یک کیلومتری شفاخانهٔ که این مریضان درمان می شوند، منع است.

طبق آمار پوهنتون جانس هاپکینز ایالات متحده، هند تا حال ۹۴۴ واقعه مثبت کروناویروس را ثبت کرده و ۲۰ نفر به اثر این بیماری جان باخته اند. آما متخصصین به این عقیده اند که کمبود بسته های آزمایشی باعث تشخیص کمتر بیماران مبتلا به کرونا ویروس شده است.

XS
SM
MD
LG