لینک های دسترسی

Breaking News

هند ده کورۀ جدید تولید برق هسته‌ای می‌سازد


هند در حال حاضر ۲۲ کورۀ تولید برق هسته‌ای دارد

کابینۀ هند روز چهارشنبه طرح ساختن ۱۰ کورۀ هسته‌ای تولید برق را منظور کرد که جمعاً ظرفیت تولید ۷۰۰۰ میگاوات برق را خواهد داشت.

بهره برداری از این ۱۰ کورۀ جدید که توسط خود هند ساخته خواهد شد، ظرفیت تولید برق هسته‌ای آن کشور را که در حال حاضر ۲۲ کورۀ دیگر نیز دارد، دو برابر خواهد کرد.

تطبیق این پروژه بخشی از ابتکار نرندرا مودی، صدر اعظم هند، است که به تولیدات محلی "ساخت هند" تاکید دارد و برای بیش از ۳۰ هزار هندی فرصت کار را مهیا خواهد کرد.

همچنان، بخشی از این پروژۀ بزرگ به طرح هند برای اتکا به تولید بیشتر انرژی سبز و قابل تجدید تا سال ۲۰۲۲ مربوط می‌شود که تولید برق آفتابی نیز شامل آن است.

راجیف بسواس، کارشناس در نهاد اقتصادی Global Insight، به صدای امریکا گفت که ساخت و بهره برداری از این تاسیسات، گام بزرگی برای هند است، کشوریکه بزرگترین مصرف کنندۀ برق در جهان است.

با اینحال به گفتۀ آقای بسواس، هنوز هم ۶۰ درصد برق مورد نیاز هند از ذغال سنگ تولید خواهد شد، اما حکومت هند جداً در صدد است که به منابع قابل تجدید انرژی و انرژی پاک مانند گاز طبیعی اتکا کند.

یک چهارم جمعیت هند از دسترسی به نور برق محروم اند و روشن ساختن خانۀ آنان یکی از وعده‌های انتخاباتی نرندرا مودی بود.

به گفتۀ آقای بسواس، صدر اعظم مودی برای تحقق این وعدۀ خود باید اصلاحات ضروری را در بازار انرژی به ویژه تولید برق وارد کند تا سرمایه گذاری در بخش تولید انرژی را در هند جذابتر بسازد.

XS
SM
MD
LG