لینک های دسترسی

Breaking News

مبتلایان کووید۱۹ در هند از مرز ۲۱ میلیون گذشت


هند از ریکارد جدید موارد ابتلا و مرگ و میر کروناویروس در حالی خبر می‌دهد که این عفونت از شهرها به روستاها نیز گسترش یافته است.

براساس گزارش وزارت صحت هند همه‌گیری کروناویروس در ۲۴ ساعت گذشته جان ۳۹۸۰ نفر را گرفته و بیش از ۴۱۲ هزار واقعۀ جدید این بیماری در آن کشور ثبت شده است.

هند با ثبت بیش از ۲۱ میلیون واقعۀ کووید۱۹ و مرگ بیش از ۲۳۰ هزار نفر در اثر آن، پس از ایالات متحده، دومین کشور جهان است که بیشترین واقعات و مرگ و میر ناشی از این همه‌گیری را داشته است.

افزایش سرسام آور واقعات کووید۱۹ سبب کاهش جدی آکسیجن و بستر در اکثر شفاخانه‌های هند، به ویژه در شهر دهلی جدید، پایتخت آن کشور شده است.

دهلی جدید بیش از هر شهر دیگری آسیب دیده است، اما دسترسی محدود به مراقبت های بهداشتی در مناطق روستایی، که حدود ۷۰ درصد از جمعیت ۱.۳میلیارد نفری هند در آنجا زندگی می‌کنند، یک چالش اساسی است.

سازمان جهانی صحت در گزارش هفته‎وار خود گفته است که نیمی از موارد ابتلا به کووید۱۹ جهان در هفته گذشته در هند رخ داده است.

کارشناسان صحی در هند می گویند تعداد واقعی موارد ابتلا و مرگ و میر در این کشور ممکن است پنج تا ۱۰ برابر بیشتر از آمار رسمی باشد.

خبرگزاری رویترز گزارش می‌دهد که در نتیجه گرد‌همایی های مذهبی و راهپیمایی‌های سیاسی اخیر در هند، ده‌ها هزار نفر به بیماری کووید۱۹ مبتلا شده اند و از همین رو حکومت آقای مودی به خاطر نحوۀ رسیدگی به این بحران، به شدت زیر انتقادات قرار گرفته است.

چندین ایالت برای مقابله با این همه گیری محدودیت های جدی‌ را به اجرا گذاشته اند، اما دولت از بیم تاثیرات اقتصادی تاکنون به اجرای قرنطین سراسری در کشور تمایلی نشان نداده است.

XS
SM
MD
LG