لینک های دسترسی

Breaking News

مبتلایان کروناویروس در هند از مرز هشت میلیون گذشت


مقام‌های هندی گفته اند که واقعات مثبت کروناویروس در آن کشور روز پنجشنبه ۲۹ اکتوبر (هشتم عقرب) از مرز هشت میلیون نفر گذشت.

بر اساس آمار پوهنتون جانس هاپکینز ایالات متحده، تا صبح پنجشنبه شمار مبتلایان کروناویروس در هند به بیش از هشت میلیون و ۴۰ هزار و مرگ و میر ناشی از آن به ۱۲۰۵۲۷ نفر رسیده است.

وزارت صحت هند روز پنجشنبه گزارش داد که در ۲۴ ساعت گذشته ۴۹۸۸۱ واقعۀ جدید کووید۱۹ و ۵۱۷ مرگ ناشی از این بیماری در آن کشور ثبت شده است.

با سرعت گسترش کروناویروس در هند به نظر می‌رسد که این کشور به زودی در صدر کشورهایی قرار بگیرد که بیشترین شمار مبتلایان کروناویروس را دارد.

در حال حاضر ایالات متحدۀ امریکا با بیش از هشت میلیون و ۸۶۱ هزار مورد ابتلا و نزدیک به ۲۲۸ هزار مرگ ناشی از کووید۱۹ بیشترین آمار ابتلا و تلفات ناشی از این بیماری را در میان تمام کشورهای جهان دارد.

با اینحال، زندگی روزمره در هند در حال برگشت به وضعیت قبل از همه‌گیری کروناویروس است و در شماری از ایالت‌ها دوکان‌ها، تشبثات، قطارهای آهن، مترو، سینماها و دیگر مکان‌های عامه به کلی بازگشایی شده است.

اما کارشناسان صحی در هند هشدار می‌دهند که مردم باید مقررات بهداشتی به ویژه پوشیدن ماسک و رعایت فاصلۀ فزیکی را جدی بگیرند، در غیر آن کشور با موج تازۀ کووید۱۹ دست و پنجه نرم خواهد کرد.

واقعات کووید۱۹ در هند از ماه جولای به اینسو رو به افزایش نهاد؛ در ماه اگست دو میلیون و در ماه سپتمبر سه میلیون واقعۀ جدید ثبت شد، اما گسترش این بیماری در چند هفتۀ اخیر در هند کند شده است.

وزارت صحت هند گزارش داده است که در اوج شیوع کروناویروس در آن کشور در اواسط ماه سپتمبر، در یک روز نزدیک به ۹۸ هزار نفر به کووید۱۹ مبتلا شده و ۱۲۷۵ نفر در اثر ابتلا به آن جان سپردند.

آمار رسمی نشان می‌دهد که بیش از ۷.۳ میلیون نفر از مبتلایان کووید۱۹ در هند شفایاب شده اند.

حکومت هند در نظر دارد که تا ماه جولای ۲۰۲۱ واکسین کروناویروس را برای ۲۵۰ میلیون نفر از جمعیت ۱.۴ میلیارد نفری آن کشور فراهم کند و تدریجاً دوزهای واکسین را به ۵۰۰ میلیون افزایش دهد.

XS
SM
MD
LG