لینک های دسترسی

Breaking News

محکمه عالی هند قضیهٔ رهبران هندوی مسلمان ستیز را بررسی می‌کند


محکمه عالی هند روز چهارشنبه ۱۲ جنوری (۲۲ جدی) اعلام کرد که به قضایای چند رهبر افراطی هندو که ماه گذشته مردم را علیه "نسل کشی" مسلمانان تحریک کرده بودند، رسیدگی خواهد کرد.

سه قاضی محکمه عالی هند گفته اند که یادداشتی را به حکومت ایالتی اوتراکند ارسال کرده و گفته اند که این قضیه را هفته آینده بررسی خواهند کرد.

پولیس ایالت اوتراکند گفته است که "در حال بررسی این موضوع استند و اقدامات جدی علیه مجرمین اتخاذ خواهد شد." اما تاکنون هیچ کسی را بازداشت نکرده اند.

بر اساس ویدیویی که خبرگزاری فرانس پرس صحت آن را تایید کرده است، یکی از سخنرانان این گردهمایی در اوایل ماه دسمبر به اشتراک کنندگان گفت که مردم نباید نگران رفتن به زندان برای کشتن مسلمانان باشند.

او افزود: "حتا اگر فقط صد نفر از ما سرباز شویم و دو میلیون آنان را بکشیم، ما پیروز خواهیم شد... شما تنها در صورتی می‌توانید از سناتنا دهرما ( هندویزم مطلق) محافظت کنید که به این روش عمل کنید."

دراین گردهمایی که در شهر شمالی هریدوار برگزار شده بود کم از کم یک عضو حزب بهارتیا جاناتا به رهبری نرندرا مودی، صدراعظم هند حضور داشت.

ایالت اوتراکند توسط حزب بهارتیا جاناتا به رهبری نریندرا مودی، صدراعظم هند رهبری می‌شود.

حزب بهارتیا جاناتا از زمان به قدرت رسیدن در سال ۲۰۱۴ به تشویق تندروان هندو به آزار و اذیت مسلمانان و دیگر اقلیت‌ها متهم شده است؛ اتهامی که این حزب آن را همواره رد کرده است.

بسیاری از جوامع مسلمان در هند می‌گویند که از زمان به قدرت رسیدن مودی عضو یک گروه تندرو، به طور فزاینده‌ای در معرض حملات و تهدیدات قرار گرفته اند.

به گزارش وب سایت حقوقی ( ‌ Bar and Bench) در درخواستی که توسط انجانا پرکاش، یک قاضی بازنشسته به محکمه عالی ارایه شده، آمده است که اظهارات این تندروان هندو "نه تنها وحدت و تمامیت این کشور، بلکه زندگی میلیون‌ها مسلمان را نیز تهدید می‌کند. "

در همین حال پولیس هند روز پنج‌شنبه ششم جنوری (۱۶ جدی) گفت که مرد ۲۰ ساله‌ای را به ظن ایجاد یک اپلیکیشن که تصاویر زنان مسلمان را برای "حراج" مجازی به اشتراک می‌گذاشت، بازداشت کرده است.

اپلیکیشنی که این زنان را برای فروش فهرست کرده بود " Bulli Bai " نام دارد، اصطلاح زننده‌ای که گاهی علیه زنان مسلمان استفاده می‌شود.

کاربران در این وبسایت می‌توانستند برای خریداری این زنان خبرنگار، فعال اجتماعی، ستاره سینما و هنرمند، قیمت پیشنهاد کنند. نام و عکس این زنان بدون رضایت شان در این سایت به فروش گذاشته شده بودند.

پولیس شهر ممبای نیز در پیوند به این قضیه سه نفر از جمله دو دانشجوی ۲۱ سالهٔ انجنیری و زن ۱۸ ساله را به طور جداگانه دستگیر کرده است.

مسلمانان ۱۴ درصد از جمعیت ۱.۳۸ میلیاردی هند را تشکیل می‌دهند.

XS
SM
MD
LG