لینک های دسترسی

Breaking News

هند از نخستین مورد مرگ ناشی از آبلۀ میمون خبر داد 


مقام‌های هندی امروز اول اگست (۱۰ اسد) از نخستین مورد مرگ ناشی از بیماری آبلۀ میمون در این کشور و در کل در آسیا خبر داده و گفته اند که فرد مبتلا به تاریخ ۳۰ جولای در گذشت.

وزارت صحت ایالت کیرالای هند گفت که آزمایش آبلۀ میمون این مرد ۲۲ ساله پس از آن مثبت گزارش شد که در ماه جون از امارات متحدهٔ عرب برگشته بود.

تا اکنون از مرگ سه بیمار مبتلا به آبلۀ میمون در خارج از افریقا گزارش شده است. هفتۀ گذشته اسپانیا از دو و برازیل از یک مورد مرگ مرتبط با این بیماری خبر دادند.

سازمان جهانی صحت شیوع این بیماری را اضطرار صحی جهانی اعلام کرده است.

مقامات ایالت کیرالای هند گفته اند که ۲۱ نفر دیگر را که با این مرد از نزدیک در تماس بودند، قرنطین کرده بودند.

مقامات همچنان افزوده اند که مرگ این فرد نباید سبب ایجاد نگرانی شود زیرا افرادی که از نزدیک با او در تماس بودند، علامات این بیماری را از خود تبارز نداده اند.

بر اساس معلومات وینا جورج، وزیر صحت ایالت کیرالا، اعضای خانوادۀ این فرد گفته اند که معاینات آبلۀ میمون او پیش از برگشتش به هند، در امارات متحدۀ عرب نیز مثبت گزارش شده بود.

این در حالی است که رسانه‌های محلی در هند از حد اقل پنج مورد دیگر ابتلا به این بیماری خبر داده اند.

تا اکنون ۷۸ کشور از شیوع این بیماری گزارش داده اند و موارد تایید شدهٔ آن به بیش از ۱۸۰۰۰ رسیده که بیشتر آن در اروپا ثبت شده است.

آبلهٔ میمون که یک بیماری ساری است در بخش‌هایی از افریقا به بیماری واگیر مبدل شده است. این بیماری معمولاً یک بیماری ویروسی خفیف است و با علایمی چون سردردی، تب و آبله‌ها که معمولاً از صورت شروع شده و به تمام بدن گسترش می‌یابد، همراه می‌باشد.

اکثریت موارد آبلهٔ میمون تا اکنون از سوی ادارات خدمات صحی جنسی و سایر خدمات صحی گزارش شده و به صورت عمده مردانی به آن مبتلا شده اند که با مردان دیگر مقاربت جنسی داشته اند.

XS
SM
MD
LG