لینک های دسترسی

Breaking News

هند به مهاجرین غیر مسلمان تابعیت می‌دهد


حزب بهارتیا جنتای نرندرا مودی، صدر اعظم هند که یک حزب ملی گرای هندو است، امروز سه شنبه اول اکتوبر (۹ میزان) گفت که این حزب به هندوها، سیک‌ها، بودایی‌ها، جین‌ها و مسیحیان تابعیت خواهد داد.

تعدیل قانون مهاجرت در مجلس سنای هند متوقف شده است. بر اساس این تعدیل، حکومت هند به مهاجرین غیرمسلمان از افغانستان، بنگله دیش و پاکستان که حد اقل شش سال را در هند سپری کرده باشند، تابعیت می‌دهد.

این تصمیم در حالی اتخاذ می‌گردد که حکومت نرندرا مودی به تبعیض علیه مسلمان متهم است.

نیویارک تایمز ماه گذشته گزارش داد که بیش از چهار میلیون نفر که اکثریت شان مسلمان اند ممکن از سوی حکومت هند منحیث مهاجرین خارجی شناسایی شوند.

به گزارش نیویارک تایمز، موضوع مهاجرین خارجی در ایالت آسام آغاز شد؛ جاییکه مقامات ایالتی تلاش دارند کمپ های نظارتی جدید را ایجاد کنند.

این در حالی است که صدها نفر به شمول یکی از متقاعدین مسلمان اردوی هند زیر نام مهاجرین خارجی بازداشت شده اند.

بر اساس گزارش فرانس پرس، نام حد اقل دو میلیون نفر در ایالت آسام درج فهرست دریافت تابعیت نیست که برای تصویب به پارلمان هند فرستاده شده است.

حکومت هند همچنان در ماه جولای، اختیارات ویژه کشمیر را فسخ کرد. کشمیر، یگانه ایالات با اکثریت مسلمان، حق داشت قوانین خود را وضع کند و بر سایر امور به استثنای امور خارجی، دفاعی و اطلاعاتی، آزادی کامل داشته باشد.

XS
SM
MD
LG