لینک های دسترسی

Breaking News

هوک: به خامنه‌ای ارتباط دارد عنوان بزرگترین حامی تروریسم را از ایران بردارد


نماینده ویژۀ وزارت خارجه امریکا می گوید که برعهده رهبر ایران است تا عنوان "بزرگترین دولت حامی دهشت افگنی" را از ایران بردارد و به نفع مردم آن کشور اقدام کند.

براین هوک، در یک نشست خبری، روز پنجشنبه، در یک پایگاه نظامی در حومه شهر واشنگتن حضور یافت که به نمایش تجهیزات ارسالی جمهوری اسلامی ایران به گروه های شورشی اختصاص داشت.

براین هوک که سه ماه پیش توسط وزیر خارجه امریکا به عنوان رئیس "گروه اقدام ایران" منصوب شد.

آقای هوک در ابتدای این نشست از "فشار حداکثر بر ایران" سخن راند و یادآور شد که مردم ایران "بسیار با تمدن هستند، آنها تمدن کوروش کبیر را دارند. در همین سالن می شد به جای تجهیزات نظامی، نمایشگاه فرهنگی ایران باشد."

نمایش سلاح های ارسالی ایران به حوثی های یمن در واشنگتن
نمایش سلاح های ارسالی ایران به حوثی های یمن در واشنگتن

​آقای هوک با تاکید بر این که فشار واشنگتن بر تهران ادامه خواهد یافت، تاکید کرد "پیام ما به تهران مشخص است. فشار اقتصادی و تحریم های ما تا زمان تغیر رفتار جمهوری اسلامی ادامه خواهد یافت."

رئیس گروه اقدام ایران تاکید ورزید که ایران "می تواند برگردد یا شاهد فروپاشی اقتصادش باشد. ۳۹ سال است که جمهوری اسلامی ایران به رفتارهای مخرب خود ادامه می دهد و دولت پرزیدنت ترامپ می گوید دیگر بس است، این رفتارها را تحمل نمی کنیم."

نمایش تجهیزات ارسالی ایران در واشنگتن دومین بار است که انجام می شود.

چند ماه پیش نیکی هیلی سفیر امریکا در ملل متحد نیز لاشه و بقایای چند میزایل و طیارۀ بدون سرنشین ارسالی ایران را برای حوثی های یمن به نمایش گذاشته بود که در حمله به عربستان استفاده شده بود.

آقای هوک روز پنجشنبه با اشاره به آن نمایشگاه، گفت "مقایسه تجهیزات ارسالی ایران که ما یافتیم، نشان می دهد که در شش ماه اخیر، کمک های ارسالی جمهوری اسلامی به گروه های شورشی افزایش یافته است."

براین هوک علاوه کرد "آنچه شاهدیم سابقه داشته است. ملایان ایران هزاران میزایل به حزب الله داده اند. آنها سعی دارند حوثی ها را به حزب الله خلیج فارس تبدیل کنند. رژیم ایران بیش از ۸ میلیارد دالر به رژیم اسد کمک کرده است. حماس و حزب الله صدها میلیون دالر برای برنامه های دهشت افگنی خود دریافت کرده اند."

نمایندۀ ویژۀ وزارت خارجۀ امریکا در امور ایران این را هم گفت که هشتاد درصد درآمد جمهوری اسلامی از محل فروش نفت بوده و با وضع تعزیرات "تا امروز فروش یک میلیون بشکه نفت را متوقف کردیم. منابع برای حمایت از دهشت افگنی باید قطع شود."

XS
SM
MD
LG