لینک های دسترسی

Breaking News

روحانی اسرائیل را "غدۀ سرطانی" عنوان کرد


حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، اسرائیل را "غد ۀ سرطانی" و یک "رژیم جعلی" خواند که به گفته او توسط کشورهای غربی ایجاد گردیده تا علایق شان را در شرق میانه به پیش ببرند.

رئیس جمهور ایران که به روز شنبه در کنفرانس سالانه وحدت اسلامی صحبت میکرد، گفت "یکی از آثار شوم بعد از جنگ جهانی دوم، تشکیل غدۀ سرطانی در این منطقه بود".

رهبران ایران اکثراً اسرائیل را تقبیح کرده و نابودی آن را پیش بینی کرده اند. اما حسن روحانی که نسبتا شخص میانه رو خوانده میشود به ندرت چنین بیانات را ابراز میدارد.

رئیس جمهور ایران همچنان افزود که ایالات متحده بخاطر با "کشورهای اسلامی منطقه" روابط نزدیک دارد تا از اسرائیل حفاظت کند. ظاهراً اشارۀ روحانی به رقیب منطقوی اش عربستان سعودی و متحدین آن بود.

حسن روحانی گفت "اگر امریکا به برخی از کشورهای این منطقه راست میگوید و اعتماد دارد، چرا میگوید حفظ رژیم فلان کشور برای امنیت اسرائیل، من لازم میدانم؟".

رئیس جمهور ایران همچنان خطاب به عربستان سعودی گفت که کشورش حاضر است تا از آنکشور در برابر "تروریزم و تجاوز گران و ابرقدرت ها" دفاع کند.

روحآنی گفت "شما را برادر میدانیم، ما ملت های منطقه را برادر میدانیم، ما مردم مکه و مدینه را برادر خود مان میدانیم".

عربستان سعودی روابط دپلوماتیک خود را با ایران سه سال قبل پس از آن قطع کرد که اعتراض کنندگان ایرانی در واکنش به اعدام یکی از ملاهای سرشناس شیعه توسط عربستان سعودی، به نمایندگی های دپلوماتیکی آن کشور در ایران، حمله کردند.

XS
SM
MD
LG