لینک های دسترسی

Breaking News

داعشیان تسلیم شده از دولت افغانستان امنیت می طلبند


جنگجویان که خود را وابسته به گروه دولت اسلامی یا داعش خوانده و به تازگی در ولایت جوزجان به دولت افغانستان تسلیم شده اند، مدعی اندکه حکومت به آنان تعهد کرده است که امنیت شان را تامین خواهد کرد.

به گفتۀ مقام‌های ولایت جوزجان حدود ۲۵۰ جنگجوی داعش که در میان آنان کودکان و نوجوانان نیز شامل است و همه افغان اند، با اسلحۀ سنگین و سبک دست داشتۀ شان به قوای امنیتی افغان تسلیم شدند.

فرماندهان افراد تسلیم شده گفته اند که پس از درگیری با طالبان در تفاهم با حکومت به قوای امنیتی افغان تسلیم شدند.

این در حالی است که طالبان ادعا کرده اند که فشار نبرد جنگجویان طالب، داعشیان را به تسلیم شدن به دولت مجبور کرده است.

ادعای حمایت امریکا

گروه طالبان همچنان نظامیان امریکایی مستقر در افغانستان را متهم کرده بود که در جریان نبرد میان طالبان و داعش، مواضع طالبان را به حمایت از جنگجویان داعش هدف قرار داده اند.

اما حبیب الرحمان، فرمانده گروه داعش در ولسوالی درزاب ولایت جوزجان این ادعای طالبان را رد کرد. او در صحبت با صدای امریکا گفت که بیش از ۸۰ جنگجوی داعش در جوزجان در اثر حملات طیاره های بی سرنشین امریکایی کشته شد.

حکیم جنگجوی داعشی که به دولت پیوسته است، می گوید که گروه طالبان که با داعشیان در جوزجان در جنگ اند نیز از آنان خواسته بودکه به صفوف طالبان بپیوندند و وعدۀ فراهم آوری هر گونه امکانات را داده بودند.

افراد تسلیم شده همچنان ادعا دارند که حدود ۲۰ تا ۵۰ جنگجوی خارجی که از پاکستان، تاجیکستان، اوزبیکستان، چیچن، فرانسه و اندونیزیا بودند به صفوف طالبان پیوستند، گروهی که تا چند روز پیش با این جنگجویان نبرد داشت.

مقام‌های ولایت جوزجان گفته اند که با تسلیم شدن جنگجویان وابسته به گروه دولت اسلامی یا داعش، فعالیت آن گروه در "جغرافیای جوزجان" پایان خواهد یافت.

جنگجویان تسلیم شدۀ داعش امنیت می طلبند
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:58 0:00

XS
SM
MD
LG