لینک های دسترسی

Breaking News

مهاجم داعش بر طالبان در سرپل حملۀ انتحاری کرد


مقام‌های امنیتی در ولایت سرپل می‌گویند داعش بر یک جلسۀ طالبان در مربوطات ولسوالی صیاد آن ولایت حملۀ انتحاری کرده است.

در مورد چگونگی این حمله، شمار و هویت قربانیان آن، مقام‌های محلی اظهارات ضد و نقیضی دارند.

عبدالقیوم باقیزوی، فرمانده پولیس ولایت سرپل، گفته است که "مهاجم انتحاری داعش" بر یک نشست مشترک طالبان و بزرگان محلی حمله کرده است.

آقای باقیزوی به خبرگزاری اسوشیتدپرس گفته است که در این حمله ۲۰ نفر به شمول پنج طالب و ۱۵ تن از روستاییان محلی کشته شده اند. او گفته است که فرمانده محلی طالبان نیز در میان کشته شدگان این رویداد است.

اما ذبیح الله امانی، سخنگوی والی سرپل، در پیوند به این رویداد به صدای امریکا گفت که دو مهاجم موترسایکل سوار بر "جلسۀ طالبان" حمله کرده است.

آقای امانی گفت که در این حمله ۱۵ طالب کشته و پنج عضو دیگر این گروه زخمی شده است. او تایید کرد که این حمله سه شنبه (۱۷ جولای) در مربوطات ولسوالی صیاد صورت گرفته و مهاجمان موفق به فرار شده اند.

سخنگوی والی سرپل گفت که حمله درست در زمانی صورت گرفت که محفل ختم قرآن در منزل "قاری شیر محمد غضنفر" یکی از فرماندهان محلی طالبان برگزار شده بود.

طالبان تا کنون در مورد این حمله چیزی نگفته اند. سرپل یکی از ولایت‌های شمالی افغانستان است که هم طالبان و هم تندوران وابسته به داعش در آن فعالیت دارند.

چندی پیش سفیر روسیه در سازمان ملل متحد نیز گرفته بود که حدود ۱۰ هزار جنگجوی داعش در افغانستان حضور دارد و به گفتۀ این دپلومات روس، حکومت افغانستان باید دامن داعش را در ولایت های شمالی آن کشور برچیند.

XS
SM
MD
LG