لینک های دسترسی

Breaking News

اسراییل در صدد تعمیق روابط با افریقا است


بنیامین نتنیاهو، صدراعظم اسراییل، در یوگاندا
بنیامین نتنیاهو، صدراعظم اسراییل، در یوگاندا

اسراییل در تلاش است تا از طریق به دسترس قرار دادن تکنالوژی پیشرفته خود به کشور‌های افریقایی، روابط خود را با این کشور‌ها تعمیق بخشد.

شش مقام افریقایی هفتهٔ گذشته برای گفتگو در مورد همکاری بیشتر از اسراییل بازدید کردند.

یک شرکت سویسی به‌ نام "متریلی" که از تکنالوژی‌های اسراییل در افریقا استفاده می‌کند، دهمین سالگرد تاسیس خود را با آوردن مقامات شش کشور افریقایی به بیت المقدس تجلیل کرد

بنیانگذار و مدیر عامل این شرکت و بسیاری از کارکنان آن اسراییلی استند و می‌گویند که نوآوری اسراییل می تواند افریقا را به جلو، به پیش برد.

حیم تایب، بنیانگذار و رییس شرکت میترلی، می‌گوید که این شرکت ۲۰۰ مکتب حرفه‌ای را در سراسر قارهٔ افریقا اعمار کرده و در آینده مکاتب دیگری نیز آباد خواهد کرد.

او به صدای امریکا گفت: "در دههٔ آینده یک میلیون نفر را برای کار در بخش تکنالوژی و نوآوری در افریقا آموزش خواهیم داد. من مودل‌های [توسعه] را از اسراییل آموختم ، و به افریقا آوردم و اکنون پس از ۳۰ سال می‌خواهم آنچه را در افریقا آموخته‌ام به اسراییل بازگردانم."

اسراییل به داشتن تعداد زیادی از موسسات و شرکت‌های تازه تشکیل شده شهرت دارد و مقامات افریقایی از کشورهایی مانند سنیگال، علاقه‌مند به وارد کردن تکنالوژی های زراعتی اسراییل می‌باشند.

سیرین گیویی، مشاور رییس جمهور سنیگال، می‌گوید که رییس جمهور تصمیم گرفته است از اسراییل کمک بگیرد: "موضوع اصلی غذا، تولید برنج، تولید سبزیجات، تولید شیر و گوشت بود. ما قبلاً همه این اقلام را از کشورهای مختلف وارد می کردیم، زیرا نمی توانستیم به سادگی –با روش های موجود در زراعت- مواد غذایی کافی تولید کنیم. بنابراین، به همین دلیل است که حکومت ما تحت رهبری رییس جمهور ما [مکی سال] تصمیم گرفت که اکنون با حکومت اسراییل و بخش خصوصی آن همکاری کند."

یکی از مقامات ساحل عاج گفت که حکومت کشورش قصد دارد طی پنج سال آینده یک میلیارد دالر برای رشد اقتصاد این کشور سرمایه گذاری کند.

وفلاحی میتی، مدیر عمومی دیلماسی اقتصادی ساحل عاج، می‌گوید که کشورش به سرمایه گذاری در بخش انرژی ضرورت دارد: "ساحل عاج نیز یک کشور در حال توسعه است. ما نیاز به سرمایه گذاری زیربناهای زیادی در زمینه انرژی داریم. ما به سرمایه گذاری زیربنایی آب و فاضلاب نیاز داریم. نیازمند سرمایه گذاری در سرک سازی استیم. به همین دلیل است که ما اینجا هستیم. ما می دانیم که اسراییل چنین سطح بسیار بالایی از تخصص را توسعه داده است. بنابراین، ما می خواهیم از آن بهره ببریم."

انتظار می رود جمعیت افریقا در ۳۰ سال آینده به ۲.۵ میلیارد نفر افزایش یابد. شرکت میترلی می‌گوید تکنالوژی اسراییل می‌تواند به کشورهای افریقایی کمک کند تا نه تنها نیازهای جوامع خود را برآورده کنند، بلکه در عین حال این کشورها شکوفا نیز شوند.

XS
SM
MD
LG