لینک های دسترسی

Breaking News

ایتالیا ۴۴۰ پناهجو را اجازهٔ ورود به این کشور داد


مقامات در ایتالیا می‌گویند که یک کشتی نجات را که حامل ۴۴۰ پناهجو بود روز جمعه ۳۱ دسمبر (دهم جدی) اجازهٔ ورود به جزیرهٔ سیسلی این کشور دادند.

کشتی نجات سی واچ-۳ مربوط به شرکت سی واچ، یک سازمان غیرانتفاعی آلمانی است.

سی واچ در یک تویت نگاشته است: "مقامات ایتالیایی بندر پوزالو در سیسلی را برای پیاده کردن [پناهجویان‌] کشتی سی واچ-۳ اختصاص داده اند."

این کشتی نجات شرکت سی واچ در پهلوی کشتی‌های سایر شرکت‌های غیر انتفاعی از ماه نومبر ۲۰۱۷ در سواحل لیبیا گشت زنی می‌کردند تا کشتی‌های حامل پناهجویان را کمک کنند که از طریق دریایی مدیترانه به اروپا می‌روند.

پیش از این در اوایل این هفته، بیش از ۵۰۰ پناهجو پس از سپری کردن نزدیک به دو هفته در دریا، از کشتی جیو برنتز که توسط داکتران بدون مرز اداره می‌شود، در سیسلی پیاده شدند.

بر اساس آمار وزارت داخله ایتالیا این کشور تا ۳۱ دسمبر ۲۰۲۱ در مجموع ۶۷۰۴۰ پناهجو را اجازهٔ ورود به ایتالیا داده است.

کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان تخمین کرده است که در سال جاری حدود ۱۱۴۵۸۴ پناهجو از طریق دریا به قبرس، یونان، ایتالیا، مالتا و اسپانیا رفته اند.

این کمیشنری همچنان گفته است که از آغاز جنوری ۲۰۲۱ میلادی تا نومبر امسال، بیش از ۲۵۰۰ پناهجوی که قصد داشتند خود را به اروپا برسانند یا در جریان سفر جان باخته اند و یا هم ناپدید شده اند.

در تازه‌ترین رویداد، محافظین ساحلی یونان می‌گوید که کم از کم ۱۶ پناهجو پس از آنکه قایق آنان روز جمعه ۲۴ دسمبر (سوم جدی‌)‌ در دریای اژه یونان غرق شد، جان باختند.

گمان می‌رود این قایق ۸۰ نفر را حمل می‌کرد و به گفته گارد ساحلی یونان از ترکیه به سمت ایتالیا در حرکت بود.

بسیاری از پناهجویان از کشورهای مختلف، به ویژه افغانستان، سودان، عراق و اریتیریا به دلیل فقر و منازعه مجبور به ترک کشور‌های‌شان شده اند و با قبول خطرات جدی، حتا مرگ، تلاش می‌کنند خود را به یکی از کشور‌های غربی برسانند.

XS
SM
MD
LG