لینک های دسترسی

Breaking News

میلیاردر جاپانی پس از سپری کردن ۱۲ روز در فضا به زمین برگشت


یوساکو ماییزاوا، میلیاردر جاپانی و دستیارش یوزو هیرانو پس از سپری کردن ۱۲ روز در ایستگاه بین‌المللی فضایی روز دوشنبه ۲۰ دسمبر (۲۹ قوس) یکجا با الکساندر میسورکین، فضانورد روسی به زمین برگشتند.

سفینۀ سیوز روسی حامل این سه نفر در شهر ژیزکازگان قزاقستان به زمین نشست و ادارۀ تحقیقات فضایی روسیه وضعیت تمام سرنشینان این سفینه را خوب توصیف کرده است.

سرنشینان این سفینه دو تا سه هفته را زیر نظر داکتران خواهند بود تا بدن شان دوباره خود را با محیط زمین وفق دهد. قرار است آنان روز چهارشنبه در مورد سفر شان به فضا در یک کنفرانس خبری معلومات ارایه کنند.

این میلیاردر جاپانی در جریان ۱۲ روز اقامت در فضا زندگی روزمره اش، از خوردن و خفتن گرفته با برس کردن دندان‌ها و رفتن به تشناب، را فلم برداری کرده و آن را در کانال مشهور یوتیوب خود نشر می‌کرد.

ماییزاوا، هیرانو و میسورکین به تاریخ هشتم دسمبر به ایستگاه بین‌المللی فضایی رسیده و با هفت عملۀ این ایستگاه یکجا شدند.

این میلیاردر ۴۶ سالۀ جاپانی در نظر دارد که در سال ۲۰۲۳ توسط سفینۀ فضایی شرکت امریکایی سپیس‌اکس به فضا سفر کرده و هشت نفر را با خود ببرد.

پس از تویوهیرو اکییاما، خبرنگار جاپانی که در سال ۱۹۹۰ به ایستگاه میر در فضا سفر کرد، میراوا و دستیارش نخستین شهروندان عادی جاپان اند که به فضا به گردشگری می‌روند.

روسیه تاریخچۀ انتقال گردشگران و شهروندان عادی را به فضا داشته و در آرزوی چیره شدن بر این بازار رو به رشد است، اما در سال‌های اخیر سرمایه‌داران بزرگ امریکایی چون ایلن مسک، جف بیزوس و ریچارد برانسون پیشرفت‌های چشمگیری در زمینۀ پروازهای تجارتی به فضا داشته اند.

XS
SM
MD
LG