لینک های دسترسی

Breaking News

پنتاگون: کابل پلان جدید برای مبارزه با طالبان را زیردست دارد


پنتاگون با نشر یک گزارش گفته که طبق پلان جدید کابل، اندازۀ نیرو های خاص امنیتی أفغان نیز افزایش داده خواهد شد

زارت دفاع ایالات متحده گزارش شش ماهه اش در مورد وضعیت افغانستان را به کانگرس ارسال داشته و در آن گفته است که حکومت افغانستان پلان تازه ای را برای مبارزه با طالبان و پایان دادن به بن بست جنگ آن کشور زیر دست دارد.

در گزارش پنتاگان که دیروز به کانگرس پیشکش گردید، گفته شده که شورشیان مخالف حکومت افغانستان، از پاکستان منحیث پناهگاه کار گرفته و این شرایط باعث شده که بن بست جنگ، ادامه پیدا کند.

در این گزارش گفته شده که پلان حکومت افغانستان هنوز در مراحل ابتدایی آن قرار دارد و حاوی چهار عنصر کلیدی (افزایش قابلیت های جنگی اردوی ملی، ارتقای ظرفیت رهبران نظامی، ایجاد تلاش ها با یکپارچگی بیشتر فرماندهی و مبارزه با فساد مقامات) میباشد.

بر اساس گزارش وزارت دفاع ایالات متحده، طبق پلان جدید حکومت افغانستان، تغییراتی در ساختار و قابلیت های نیرو های ملی افغان نیز وارد خواهد شد تا آنان را برای عملیات مهاجمانه برای سال ٢٠١٩ آماده بسازند.

گزارش می افزاید، یک جزء پلان همچنان این خواهد بود که اندازۀ نیرو های خاص امنیتی أفغان افزایش داده شود، البته بدون کدام تغییر در کمیت مجموعی ساختار امنیتی.

در این گزارش، از اقدامات حکومت أفغانستان استقبال شده و گفته شده که "افغانستان، با علایق تازه در پلانگذاری برای آینده، قصد اش را برای مقابله با آزمونهای بی شماری نشان داده، و به اینگونه، تعهد اش را مبنی بر این که یک شریک قابل اعتماد در عرصۀ امنیت برای ایالات متحده باشد، گسترش داده است."

وزارت دفاع امریکا به کانگرس این کشور همچنان گفته است که پاکستان هنوز هم برای تندروان، پناهگاه فراهم میکند. در گزارش پنتاگون نوشته شده که "گروه های تندرو، به شمول طالبان و شبکۀ حقانی، هنوز هم در داخل پاکستان، از پناهگاه ها بهره مند اند."

در گزارش وزارت دفاع امریکا، از ستراتیژی جدید ایالات متحده برای جنگ أفغانستان، هیچ ذکری نشده است. با آنهم توقع میرود که وزیر دفاع امریکا در أواسط ماه جولای، ستراتیژی جدید اش برای منطقۀ جنوب آسیا را اعلان بدارد.

پنتاگون: کابل پلان جدید برای مبارزه با طلبان را زیردست دارد
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:09 0:00

XS
SM
MD
LG