لینک های دسترسی

Breaking News

داعش مسوولیت حمله بر مصلی مزاری را به عهده گرفت


گروه داعش مسوولیت گلوله‌باری بر مراسم سالیاد عبدالعلی مزاری را به عهده گرفت.

در تازه ترین آمار نشر شده توسط وزارت داخله در این حمله ۳۲ نفر کشته شده و ۸۱ تن دیگر زخمی شده اند.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت داخله گفته است که تمام قربانیان این این رویداد غیرنظامیان بوده اند که در میان آنان زنان و کودکان شامل اند.

درگیری میان مهاجمان و نیروهای ویژه پولیس، پنج و نیم ساعت طول کشید و با کشته‌شدن دو مهاجم مسلح حوالی ساعت ۴:۰۰ عصر پایان یافت.

گلوله‌باری افراد مسلح حوالی ساعت ۱۱:۲۰ دقیقه پیش از ظهر امروز جمعه ششم مارچ (۱۶ حوت) در غرب کابل زمانی آغاز شد که صدها نفر از هواداران رهبر پیشین حزب وحدت اسلامی افغانستان، مقام‌های ارشد حکومتی و چهره‌های سیاسی در "مصلای مزاری" برای گرامی داشت از سالیاد وی جمع شده بودند.

در این نشست عبدالله عبدالله، رییس اجراییه افغانستان، محمد محقق، کریم خلیلی، حامد کرزی، صلاح‌الدین ربانی و برخی از سیاستمداران افغان حضور داشتند.

گلوله‌باری در جریان سخنرانی کریم خلیلی آغاز شد و پیش از این رویداد حامد کرزی و صلاح‌الدین ربانی این نشست را ترک کرده بودند.

وزارت داخله افغانستان می‌گوید که در این رویداد به هیچ مقام حکومتی و سیاسیون افغان آسیبی نرسیده است، اما نزدیکان محقق گفته اند که معصومه مرادی، والی پیشین دایکندی در میان زخمی‌ها است.

بر اساس معلومات وزارت داخله مهاجمان مسلح که دو نفر بودند در یک ساختمان "نیمه کاره" در نزدیکی این مراسم جابجا شده و گلوله‌باری کردند.

ملل متحد، ارگ ریاست جمهوری و سفارت امریکا در پیام های جدا گانه این حمله را به شدت تقبیح کرده اند.

XS
SM
MD
LG