لینک های دسترسی

Breaking News

حقانی: ریاست پاسپورت در کابل مسدود است، مراجعین نیایند


باوجود آنکه ریاست پاسپورت کابل به دلیل از کار افتادن وسایل آن مسدود است، هزاران نفر در عقب دروازه‌های آن تجمع کرده و در انتظار دریافت پاسپورت اند تا از افغانستان بیرون شوند.

علم‌ گل حقانی، رییس این اداره امروز ۱۳ دسمبر (۲۲ قوس) گفت که برای از سر گیری فعالیت‌ها تلاش‌های همه‌جانبه به خرج داده، اما هنوز هم با کمبود وسایل مواجه اند. او گفت که ریاست پاسپورت مسدود و سیستم آن غیرفعال است.

این ریاست ماه گذشته پس از آن مسدود شد که وسایل ثبت بایومتریک آن به دلیل طی مراحل هزاران درخواست در روز از کار افتاد.

با وجود آنکه این ریاست از هفته‌ها به اینسو مسدود بوده است، صدها نفر هنوز هم در بیرون محوطهٔ آن تجمع می‌کنند و برخی اوقات نیروهای امنیتی طالبان به دلیل این که به موانع نزدیک می‌شوند، آنان را لت و کوب می‌کنند.

علم گل حقانی به خبرگزاری رویترز گفت که روند طی مراحل درخواست‌ها و توزیع پاسپورت دوباره آغاز خواهد شد، اما او از مراجعین خواست تا زمانی که این ریاست دوباره به فعالیت آغاز نکرده است، از رفتن به آنجا پرهیز کنند.

آقای حقانی گفت که شماری از دفاتر ولایتی پاسپورت فعال بوده و روزانه در حدود دو تا سه هزار پاسپورت را طی مراحل می‌کنند.

این مسوول ریاست پاسپورت کابل گفت که کار روی ریشه کن کردن فساد و کمیشن کاران در امور ریاست پاسپورت نیز جریان دارد. او افزود که شماری از افرادی را باز داشت کرده اند که از مردم در داخل و بیرون از این ریاست رشوت اخذ می‌کردند.

علم گل حقانی نگفت که روند توزیع پاسپورت و طی مراحل درخواست‌ها در کابل دوباره چه وقت آغاز خواهد شد.

XS
SM
MD
LG