لینک های دسترسی

Breaking News

طالبان: ظرفیت توزیع پاسپورت را به ۱۰‌هزار در روز افزایش می‌دهیم


مقام‌های طالبان می‌گویند که تلاش‌ها برای فعال کردن ریاست عمومی پاسپورت در کابل جریان دارد و قرار است به زودی روند توزیع پاسپورت در مرکز دوباره آغاز شود.

انعام‌الله سمنگانی، معاون سخنگوی این گروه ناوقت دوشنبه ۲۹ نومبر (هشتم قوس) گفت که با فعال شدن این مرکز، روزانه تا ۱۰‌هزار پاسپورت به مراجعین در کابل و ولایات توزیع خواهد شد.

آقای سمنگانی به نقل از علم گل حقانی، سرپرست ریاست عمومی پاسپورت وزارت داخلۀ طالبان گفته است که برخی از وسایل تخنیکی این ریاست به کابل رسیده و به زودی مشکلات در این بخش مرفوع خواهد شد.

ریاست عمومی پاسپورت وزارت داخلۀ حکومت طالبان به تاریخ ۱۵ نومبر (۲۴ عقرب) گفت که به دلیل مشکلات تخنیکی، توزیع پاسپورت در کابل را متوقف کرده است. مسوولان این ریاست دلیل این کار را، از کار افتادن برخی از وسایل تخنیکی آن عنوان کردند.

اخیراً برخی از کاربران رسانه‌های اجتماعی مدعی شدند که طالبان صدور پاسپورت با نام "جمهوری اسلامی افغانستان را لغو و به زودی روند توزیع پاسپورت را با نشان "امارت اسلامی" آغاز خواهند کرد.

اما طالبان این گزارش‌ها را رد کرده و سرپرست این ریاست گفته است: "هنوز نزدیک به ۹۰۰هزار کتابچۀ پاسپورت با لوگوی جمهوری در دیپو داریم، ۶۰۰هزار دیگر چاپ شده و آماده انتقال به دیپو است و یک میلیون کتابچۀ دیگر آماده چاپ است."

طالبان افزوده اند که پس از توزیع ۲.۵ میلیون پاسپورت به مراجعین در مورد نام و نشان "جمهوری اسلامی افغانستان" تصمیم خواهند گرفت.

این در حالی است که طالبان هفته گذشته صدور پاسپورت در ولایت‌های پروان، کاپیسا، لوگر، میدان وردک، غزنی، دایکندی، فاریاب، غور، نورستان و بدخشان را آغاز کردند.

طالبان پیش از این، روند توزیع پاسپورت را در هفت ولایت – ننگرهار، قندهار، هرات، بلخ، کندز، خوست و پکتیا – آغاز کرده بودند.

با آنکه طالبان گفته اند که روند توزیع پاسپورت در این ولایت‌ها به گونۀ عادی جریان دارد، اما برخی از مراجعین، مدیرت‌های پاسپورت در ولایات را به ناتوانی در توزیع پاسپورت متهم کرده و گفته اند که این روند در اکثر ولایت‌ها به کندی به پیش می‌رود.

XS
SM
MD
LG