لینک های دسترسی

Breaking News

جنرال رازق: آشپز والی در حمله بر مهمانخانۀ ولایت کندهار دست داشت


نمای مهمانخانۀ ولایت کندهار پس از انفجار ۱۱ جنوری سال روان میلادی

قوماندان امنیۀ ولایت کندهار گفته است که افراد دخیل در حمله بر مهمانخانۀ ولایت کندهار دستگیر شده اند و به زودی نام‌های آنان از سوی هیات مشترک تحقیقاتی افغانستان، امارات متحدۀ عربی و ایالات متحدۀ امریکا اعلان خواهد شد.

جنرال عبدالرازق افراد دستگیر شده را که در میان آنان آشپز مهمانخانۀ ولایت نیز شامل است "خاینین" خواند و گفت که همۀ آنان به جزای اعمال شان می‌رسند.

فرمانده پولیس کندهار گفت که همه جزییات این رویداد به زودی در دسترس رسانه‌ها و مردم قرار خواهد گرفت. او گفت که این حمله را شورای کویتۀ طالبان به کمک ادارۀ استخبارات پاکستان طرحریزی کرده بود.

مقام‌های امنیت ملی افغانستان نیز به استناد نتایج تحقیقات اولیه گفته بودند که حمله بر مهمانخانۀ والی کندهار در شهر کویتۀ پاکستان طراحی شده بود.

در حمله بر مهمانخانه والی کندهار به تاریخ ۱۱ جنوری سال روان، پنج دیپلومات امارات متحده عربی، معاون والی، دو عضو شورای ملی افغانستان، دو کارمند وزارت خارجۀ افغانستان و ترجمان سفارت امارات متحده عربی کشته شدند.

همایون عزیزی والی کندهار و بن جمعه محمد عبدالله الکعبی سفیر امارات متحدۀ عربی در میان ۱۹ تن از زخمی شدگان این رویداد بودند که چند روز بعد آقای کعبی در اثر شدت جروحات درگذشت.

همچنان، هاشم کرزی پسر کاکای حامد کرزی رئیس جمهور پیشین افغانستان که در آن حمله زخمی شده بود؛ چند روز پس از این رویداد در اثر شدت زخم‌هایش در شفاخانه‌ای در هند درگذشت.

XS
SM
MD
LG