لینک های دسترسی

Breaking News

کرزی: روسیه حق ارتباط با طالبان را دارد


آقای کرزی می گوید که تنها روسیه نه بلکه امریکا، آلمان، ناروی و بریتانیا نیز با طالبان در تماس اند

رئیس جمهور پیشین افغانستان از تماس‌های روسیه با گروه طالبان حمایت کرد و گفت که طالبان در افغانستان "یک حقیقت" است و روسیه حق برقراری ارتباط و گفتگو با این گروه را دارد.

حامد کرزی گفت که طالبان در نصف قلمرو افغانستان نفوذ دارند و قدرت‌های بیرونی ناگزیر اند با درک این حقیقت با گروه طالبان در تماس باشند.

پیش از این، جان نیکلسن فرمانده عمومی نیروهای امریکایی و ماموریت حمایت قاطع ناتو در افغانستان گفته بود که حکومت افغانستان بر ۶۵ درصد قلمرو این کشور حاکمیت داشته و به گفتۀ وی ۳۵ درصد خاک افغانستان ناآرام و فاقد نفوذ و حاکمیت دولت است.

حامد کرزی در گفتگوی ویژه با صدای امریکا همچنان گفت که همۀ کشورها از امریکا گرفته تا بریتانیا، آلمان و ناروی با طالبان در تماس و گفتگو اند.

مقام‌های امریکایی از تماس‌های مسکو با گروه طالبان انتقاد کرده و روسیه را به مشروعیت بخشیدن به طالبان و فراهم آوری امکانات و تجهیزات نظامی به آن گروه متهم کرده اند.

اما روسیه تماس با طالبان را تایید و فراهم آوری امکانات مالی و نظامی را به این گروه "اتهامات بی اساس و فاقد مسوولیت" و "شایعات و خیال‌های خام" عنوان کرده است.

  • 16x9 Image

    نجیب الله احمدیار - واشنگتن

    نجیب الله احمدیار کار با رسانه ها را در سال ۲۰۰۱ میلادی آغاز کرد و از سال ۲۰۰۹ به اینسو در بخش دری صدای امریکا به صفت ویراستار، نویسنده و مجری برنامه های رادیویی و تلویزیونی کار می کند. 

XS
SM
MD
LG