لینک های دسترسی

Breaking News

روز سرنوشت ساز برای قاضی پیشنهادی ترمپ


برت کوانا، قاضی پیشنهادی رئیس جمهور دونالد ترمپ، برای ستره محکمه و کریستین بلیز فورد، یکی از زنانی که ادعای آزار و اذیت جنسی از جانب او را دارد، امروز در یک جلسۀ استماعیۀ کمیتۀ امور قضای سنای کانگرس، به سؤالات سناتوران امریکایی در مورد پاسخ دهند.

جلسۀ امروز برای برت کوانا سرنوشت ساز تلقی میشود و حتی یک جلسۀ تاریخی عنوان شده است.

کریستین فورد ادعا کرده که گویا ٣٠ سال قبل زمانیکه او و برت کوانا متعلمین مکتب بودند، از جانب کوانا و یک دوست اش که هردو نشه بودند، در یک محفل مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته بود.

کریستین فورد، زن که ادعا آزار و اذیت جنسی از جانب برت کوانا را دارد
کریستین فورد، زن که ادعا آزار و اذیت جنسی از جانب برت کوانا را دارد

اگر چه از یک طرف برت کوانا ادعای خانم فورد را مکرراً رد کرده و آن "ترور شخصیت" عنوان کرده است، اما از ط‏رف دیگر، تعداد مدعیان برت کوانا بیشتر شده میرود.

بر اساس اخرین گزارش ها، حد اقل چهار زن دیگر نیز ادعا کرده اند که گویا در گذشته از جانب برت کوانا مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته بودند.

رئیس جمهور ایالات متحده به روز چهارشنبه بار دیگر از قاضی پیشنهادی خود دفاع کرد و ادعاها علیۀ او را یک دسیسه خواند، اما گفت که به جلسۀ استماعیۀ امروز گوش خواهد داد و در صورتیکه سخنان خانم فورد برایش قناعت بخش باشد، حتی ممکن در مورد انتخاب خود غور مجدد کند.

سناتور جمهوریخواه گفته اند که کمیتۀ امور قضایی در نظر دارد تا پس از جلسۀ استماعیۀ امروز، فردا بخاطر تائید یا عدم تائید برت کوانا رای گیری کند. اما سناتوران دموکرات ابراز مخالفت کرده و از عوافب این کار هشدار داده اند.

دموکرات ها همچنان در مورد قضیۀ کریستین فورد و کوانا، خواستار تحقیقات همه جانبه توسط ادارۀ تحقیقات فدرال یا اف.بی.آی شده اند.

باوجود آنکه جمهوریخواهان از برت کوانا دفاع کرده و میگویند که به او رای تائید خواهند داد، اما یکتعداد محدود از سناتوران جمهوریخواه تا حال در مورد دادن یا ندادن رای تائید به کوانا تصمیم نگرفته اند.

اما این تعداد با فشار از جانب انانکه دامنۀ اعتراض شان حال به دهلیزهای کانگرس رسیده است، مورد فشار قرار دارند. زیرا، برت کوانا بخاطر راه یابی به ستره محکمه به ٥١ رای تائید مجلس سنا ضرورت دارد و تعداد جمهوریخواهان در مجلس نیز ٥١ نفر میباشد، یعنی تصمیم برعکس یک یا دو سناتور جمهوریخواه، میتواند حتی به عدم مؤفقیت برت کاوانا بی انجامد.

روز سرنوشت ساز برای قاضی پیشنهادی ترمپ
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00

XS
SM
MD
LG