لینک های دسترسی

Breaking News

دیدار خلیلزاد و ستانکزی؛ 'تاکید بر ضرورت تطبیق آتش‌بس در افغانستان'


زلمی خلیلزاد، نمایندۀ ویژه ایالات متحدۀ امریکا در امور مصالحۀ افغانستان و معصوم ستانکزی، رییس هیات مذاکره‌کنندۀ جمهوری اسلامی افغانستان بر ضرورت برقراری آتش‌بس در افغانستان تاکید کردند.

وزارت دولت افغانستان در امور صلح ناوقت روز جمعه دوم اکتوبر (۱۱ میزان) با نشر اعلامیه‌ای گفت که در این دیدار دو طرف "روی تعهدات ایالات متحده در قبال افغانستان نیز صحبت کردند.

در این اعلامیه ‌به نقل از معصوم ستانکزی آمده است: "رییس هیات مذاکره‌کنندۀ جمهوری اسلامی افغانستان با تاکید بر ارادۀ قاطع و استقلال عمل افغان‌ها برای رسیدن به صلح، حمایت کشورهای منطقه و جهان را برای پیش‌برد روند مذاکرات مهم خواند".

در این دیدار لیزا کرتز، معاون شورای امنیت ملی ایالات متحده و خانم مالی‌فی، سفیر این کشور در قطر نیز حضور داشته اند.
در این دیدار لیزا کرتز، معاون شورای امنیت ملی ایالات متحده و خانم مالی‌فی، سفیر این کشور در قطر نیز حضور داشته اند.

آقای خلیلزاد تا اکنون در باره این دیدارش با رییس و اعضای هیات مذاکره‌کنندۀ جمهوری اسلامی افغانستان چیزی نگفته است، اما در صحبت جداگانه با اعضای این هیات گفت است که زنان در خصوص مصمم اند تا از حقوق زنان افغان دفاع کرده و برای ختم جنگ و احترام به حقوق افغان‌ها در میز مذاکره صلح فشار بیاورند.

آقای خلیلزاد در صفحۀ تویترش همچنان نگاشته است: "موفقیت این‌ها، موفقیت افغانستان است. ما در کنار شان ایستاده‌ایم".

دفتر سیاسی طالبان دیروز از دیدار نمایندۀ ویژه ایالات متحدۀ امریکا در امور مصالحۀ افغانستان با نمایندگان این گروه در قطر خبر داده بود.

مذاکرات بین‌الافغانی به تاریخ ۱۲ سپتمبر در دوحه پایتخت قطر با حضور نمایندگان برخی از کشورها افتتاح شد، اما با گذشت سه هفته تا اکنون مذاکرات مستقیم میان هیات مذاکره‌کنندۀ جمهوری اسلامی افغانستان و گروه طالبان به دلیل اختلاف‌ها در طرزالعمل آغاز نشده است.

XS
SM
MD
LG