لینک های دسترسی

Breaking News

خامنه‌ای: جنگ علیه اسراییل 'وظیفه همگانی' است


آیت الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران از کشورهای مسلمان خواست تا جنگ علیه اسراییل را که به گفته‌ای وی یک کشور نه بلکه "پایگاه تروریستی" علیه فلسطینی ها است، ادامه دهند.

ایران از دیر زمانی با اسراییل مخالفت داشته و آنرا به رسمیت نمی‌شناسد. تهران از گروه‌های اسلامی تندرو فلسطینی و لبنانی که مخالف صلح با اسراییل اند حمایت می‌کند.

پیش از این رهبران ایرانی گفته بودند که اسراییل باید از نقشهٔ زمین حذف شود و همواره این کشور را به حملات و دسیسه‌ریزی علیه ایران متهم می‌کند.

خامنه‌ای گفت: "همکاری ملت‌های مسلمان برای صهیونیست‌ها در قدس (بیت المقدس) یک کابوس است."

پیش از این، لوید آستن، وزیر دفاع ایالات متحده امریکا گفته بود که همکاری میان امریکا و اسراییل برای "تقویت اولویت‌ها و منافع مشترک امنیتی" دو کشور ادامه خواهد یافت.

آقای آستن روابط کشورش با اسراییل را "آهنین" توصیف کرده و گفته است که امریکا با اسراییل کماکان همکاری خواهد کرد تا برتری نظامی و تقویت امنیت اسراییل حفظ شود.

مقامات ایرانی خواستار از بین رفتن اسراییل از طریق یک همه‌پرسی‌ای اند که اکثر یهودیان را از اشتراک در آن مستثنی قرار داده و فلسطینی‌ها را در داخل و خارج فلسطین شامل آن می‌سازد.

روز قدس معمولاً در آخرین جمعه ماه رمضان در ایران با رسم‌وگذشت تجلیل می‌شود. اما امسال بخاطر جلوگیری از شیوع کروناویرس رسم ‌و گذشت لغو شد.

باوجود آنهم رسانه‌های دولتی ایران تصاویری از وسایط را که با پرچم های فلسطین و حزب‌الله لبنان در جاده‌های تهران گشت‌وگذار می‌کردند، نشان دادند.

رسانه‌ها همچنین تصاویری از مردم را در حال سوختاندن پرچم های اسراییل و امریکا منتشر کردند.

XS
SM
MD
LG