لینک های دسترسی

Breaking News

کندز هنوز زیر سایه تهدید طالبان است - مقامها


نیروهای ویژۀ افغان به تاریخ ۲۹ سپتامبر، پس از سقوط شهر کندز به دست طالبان، برای سرکوب مخالفان وارد آن شهر شدند.

سرپرست ولایت کندز می گوید که نیروهای امنیتی و دفاعی افغان باید با فرارسیدن موسم زمستان بر ضد مخالفان مسلح دولت در ولایت کندز عملیات گسترده را راه اندازی کنند.

حمدالله دانشی می گوید که مسوولان دولتی باید برای جلوگیری از سقوط ولایت های شمالی به ویژه ولایت های شمال شرقی پلان های عملیاتی را رویدست گیرند.

آقای دانشی می گوید که مخالفان دولت در تلاش اند تا این ولایت ها نا آرام باشد. او افزود که با سقوط شهر کندز نزدیک بود که بدخشان و تخار نیز سقوط کند.

سرپرست ولایت کندز می گوید که باید مردم نیز از دولت حمایت کرده و از بروز یک فاجعه در ولایت های شمال شرقی جلوگیری کنند.

با اینحال اکثر مردم در ولایت کندز نسبت به نیروهای امنیتی و دفاعی افغان باورمند بوده و از بروز ناامنی در آن ولایت چندان نگران نیستند.

عبدالستار باشندۀ شهر کندز به صدای امریکا گفت که اگر وضعیت به همین منوال به پیش برود، نیروهای امنیتی بین خود هماهنگی داشته باشند و جلو برخورد های پراگنده را در اطراف بگیرند به نظر نمی رسد که کندز بار دیگر دستخوش آشوب همانند چند هفته پیش شود.

ستار می گوید که مقامهای دولتی به جای اینکه روحیات مردم را ضعیف بسازند باید به مردم اطمینان بدهند و آنان را به زندگی امن در کندر مطمین بسازند.

پس از ایجاد فرقۀ نظامی و زون پولیس در ولایت کندز، عملیات شبانه بر ضد مخالفان مسلح دولت در آن ولایت آغاز شده است. مقامهای امنیتی در کندز می گویند که برای سرکوب مخالفان هرگونه آمادگی لازم را دارند.

شماری از باشندگان کندز نیز همصدا با سرپرست آن ولایت خواستار راه اندازی عملیات گستردۀ نظامی برای سرکوب مخالفان دولت استند.

باشندگان کندز می گویند که باید همه وسایط نظامی که در زمان سقوط آن شهر به دست مخالفان دولت افتاده است، دوباره به تصرف سربازان افغان درآورده یا هم از بین برده شود.

ذبیح الله باشندۀ شهر کندز می گوید که مخالفان در اطراف شهر قرارگاه نظامی و پناهگاه دارند که به گفتۀ وی همۀ آن باید از بین برده شود.

شیر عزیز کاموال فرمانده زون ۸۰۸ سپین زر در ولایت کندز می گوید که مخالفان مسلح دولت در زمان تصرف کوتاه مدت شهر کندز بیشتر از ۵۰۰ واسطۀ نظامی را با خود برده اند.

فرمانده زون ۸۰۸ پولیس می گوید که در نظر است که این وسایط در جریان عملیات ویژۀ نیروهای امنیتی افغان از بین برده شود.

XS
SM
MD
LG