لینک های دسترسی

Breaking News

آخرین تلاش‌های ترمپ و بایدن برای کسب آرای مردم


در حالی که تنها سه روز برای پایان معیاد مبارزات انتخاباتی باقی مانده است، دونالد ترمپ، نامزد حزب جمهوری‌خواه و جوبایدن، نامزد حزب دموکرات به مبارزات شان در دو ایالت کلیدی ادامه می‌دهند؛ ایالاتی که باشندگان آن بار‌ها به طرفداری از جمهوری‌خواهان و به کرات به حمایت دموکرات‌ها رای داده اند.

قرار است امروز شنبه ۳۱ اکتوبر (۱۰ عقرب) دونالد ترمپ بر ایالت پنسلوانیا تمرکز کند، در حالی که جو بایدن کمپاین‌های را در ایالت میشیگن برگزار کند.

آقای بایدن برای اولین بار در مبارزات انتخاباتی خود در کنار باراک اوباما، رییس جمهور پیشین اشتراک خواهد کرد. آن‌ها در شهر های فلینت و دیتروید در حضور هواداران شان سخنرانی خواهند کرد.

رییس جمهور ترمپ قصد دارد در گردهمایی های هوادارانش در چهار شهر در ایالت پنسلوانیا اشتراک کند. آقای ترمپ در سال ۲۰۱۶ به سختی در این ایالت برنده شد. نظرسنجی ها در حال حاضر بایدن را با اندکی برتری نشان می دهد.

روز جمعه، هردو نامزد در ایالت های غربی به کمپاین های شان ادامه دادند.

بایدن روز جمعه در یک گردهمایی (داخل موتر) در ایالات آیوا گفت که این ایالت بیشترین موارد ابتلا به کروناویروس و بستری شدن را در هفتهٔ جاری داشته و استدلال کرد که ترمپ "از مبارزه با ویروس دست کشیده است".

آقای ترمپ در یک گردهمایی باز در شهر واترفورد، میشیگن به هواداران خود گفت که بایدن زمستان تاریکی را به دلیل همه گیری کروناویروس پیش بینی کرده است.

رییس جمهور ترمپ گفت که واکسین مصوون کروناویروس در ظرف چند هفته به دسترس امریکایی ها قرار خواهد گرفت. او علاوه کرد که واکسین رایگان خواهد بود.

نظرسنجی های ملی به طور معمول بایدن را با هفت یا هشت درصد مقدمتر نسبت به ترمپ نشان می دهد.

براساس حداوسط اکثر نظرسنجی ها که توسط وب سایت Real Clear Politics گردآوری شده است، هر دو نامزد در ایالت های کلیدی فلوریدا، آرزونا و کارولینای شمالی مساوی اند در حالی که آقای بایدن در ایالت های میشیگن، پنسلوانیا و وسکانسن نسبت به آقای ترمپ پیشگام تر است.

اما نظرسنجی‌ها نمی‌تواند نتیجهٔ انتخابات را پیش‌بینی کند.

تاکنون بیش از ۸۲ میلیون نفر پیش از روز انتخابات رای داده اند که بالاتر از نیمی تعداد مجموعی آرای انتخابات سال ۲۰۱۶ که ۱۳۸.۸ میلیون بود، می‌باشد.

XS
SM
MD
LG