لینک های دسترسی

Breaking News

ارشدترین سناتور جمهوریخواه پیروزی بایدن را مبارکباد گفت


مچ مک‌کانل، رهبر اکثریت جمهوریخواه در مجلس سنای کانگرس ایالات متحده در یک تماس تلیفونی با جو بایدن، رییس جمهور منتخب ایالات متحده، پیروزی آقای بایدن را مبارکباد گفته است.

آقای مک‌کانل گفته است: "اکثر مان آرزو داشتیم که نتایج انتخابات ریاست جمهوری متفاوت از این باشد. اما روند نظام حکومت‌داری ما مشخص می‌کند که کی به تاریخ ۲۰ جنوری [به صفت رییس جمهور] سوگند وفاداری یاد کند. الکتورل کالج این حرف را زده است."

هیات انتخاب کنندۀ رییس جمهور یا الکتورل کالج ایالات متحده روز دوشنبه ۱۴ دسمبر رسماً پیروزی جو بایدن را در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده تایید کرد.

آقای مک‌کانل همچنان با ستایش از کارکرد چهار سالۀ حکومت دونالد ترمپ گفته است که رییس جمهور ترمپ و معاون رییس جمهور مایک پنس، شایان سپاسگزاری اند.

شماری از سناتوران جمهوریخواه به شمول، لندسی گراهام طرفدار سرسخت دونالد ترمپ، جان تون سناتور دکوتای جنوبی، روی بلنت سناتور میزوری، جان کورنین سناتور تکزاس و برخی دیگر از قانون‌گذاران جمهوریخواه پیروزی آقای بایدن را پذیرفته اند

با اینحال، برخی از قانونگذاران جمهوریخواه عهد کرده اند که به مبارزۀ شان به حمایت از ترمپ و نپذیرفتن پیروزی بایدن تا ششم جنوری، که آرای الکتورل کالج از سوی اعضای کانگرس تایید می‌شود، ادامه خواهند داد.

دونالد ترمپ که پیروزی بایدن و شکست خود را در انتخابات نپذیرفته است، بدون ارایۀ مدارک و شواهد تا هنوز هم ادعا دارد که به سود جو بایدن در انتخابات تقلب شده است.

مقام‎‌های انتخاباتی ایالات متحده هشدار داده اند که "ادعاهای بی‌بنیاد ترمپ" در مورد تقلب در انتخابات، باور مردم امریکا را بر نظام انتخاباتی شان صدمه زده و به گفتۀ این مقام‌ها، قانونگذاران امریکایی بر اساس سوگندی که یاد کرده اند، مسوولیت دارند تا از قانون اساسی ایالات متحده دفاع کنند.

XS
SM
MD
LG