لینک های دسترسی

Breaking News

اندرابی: پس از این پولیس با رویکرد متفاوت با جرایم مبارزه می‌کند


وزارت داخله افغانستان اعلام کرد که از سه هفته بدین سو، پولیس تکتیک‌های تازه را برای مبارزه با شبکه‌های تروریستی و جرایم جنایی روی دست گرفته است.

سرپرست این وزارت روز یک شنبه (۲۲ ثور) گفت که شناسایی فردی مجرمین مرتبط به شبکه‌های کلان جرمی، از اقدامات به موقع پولیس خواهد بود.

مسعود اندرابی، سرپرست وزارت داخله افغانستان گفت: " شناسایی و اکتفا به نام و فهرست و پخش آن توسط پولیس نه؛ بلکه شناسایی عمیق از شبکه‌های که منفرد ظاهر می‌شوند؛ اما ارتباطات عمیق شبکه‌یی، مالی و دیگر روابط مختلف دارند در بر خواهد گرفت".

آقای اندرابی افزود که تغییر در تکتیک‌ پولیس، از کابل آغاز شده و در سه هفته گذشته، ۲۱ تن مجرمین که عضویت شبکه‌های جرمی را داشته، بازداشت شده اند.

سرپرست وزارت داخله همچنان افزود: "وزارت داخله در شبکه‌های مختلف، افراد را وصل کرده است و گروپ‌های مختلف را با این شیوه جدید شناسایی کرده و تیم‌های کاری مشخص پیرامون نه تنها مهار ساختن فعالیت‌های جرمی این افراد؛ بلکه تعقیب کشف و گرفتاری آنان توظیف شده است".

وزارت داخله از تغییر تکتیک‌های پولیس برای مبارزه با شبکه‌های تروریستی و جرمی در کابل و دیگر ولایات خبر می‌دهد که روز چهارشنبه هفته گذشته مهاجمان انتحاری بر یکی از دفترهای خارجی در کابل حمله کرده و چندین ساعت با نظامیان افغان درگیر شدند.

XS
SM
MD
LG