لینک های دسترسی

Breaking News

هشدار سرپرست جدید وزارت داخله به قانون‌شکنان


مسعود اندرابی، سرپرست جدید وزارت داخله افغانستان هشدار داده است که به شمول مقامات بلندپایه دولتی، کسی نمی‌تواند مانع اجرای وظایف پولیس شود.

آقای اندرابی، به تمام فرماندهان امنیه ولایات دستور داده است که حین اجرای وظایف، منسوبین پولیس حمایت و محافظت شوند.

نصرت رحیمی، سرپرست دفتر رسانه‌های وزارت داخله در این باره ‌می‌گوید که به فرماندهان پولیس مرکز و ولایات همچنان دستور داده شده است، تا آن شمار زورمندان، مقامات دولتی، افراد و گروهای که پولیس را حین مسوولیت وظیفوی مورد توهین و یا مورد لت و کوب قرار می‌دهند، شناسایی کنند.

وزارت داخله با نشر اعلامیه روز سه شنبه (۳۰دلو) گفته است: " در صورت مشاهده اعمال خودسرانه در مقابل منسوبین پولیس با مرتکبین مطابق فصل سوم، باب دوم کود جزا برخورد جدی و قانونی نمایند."

قانون جزای افغانستان در ماده ۳۵۵ حکم کرده است افرادی که مانع اجرای وظایف مؤظفین خدمات عامه شوند، به حبس قصیر یا جزای نقدی "سی تا شصت هزار افغانی" محکوم می‌شوند.

در اعلامیه این وزارت همچنان آمده است که پس از این بر هیچ فرد و یا گروهی "جنایت کار و قانون شکن" اجازه داده نخواهد شد، تا مانع کار آنان شوند.

بر بنیاد دستور سرپرست وزارت داخله، افرادی که با استفاده از "یونیفورم، سلاح، تجهیزات و یا وسایط نظامی"، دست به اقدام خود سرانه می‌زنند، برخورد جدی خواهد شد.

XS
SM
MD
LG