لینک های دسترسی

Breaking News

بیش از نصف جمعیت امریکا به کووید۱۹ مصاب شده اند - پژوهش


بر اساس یک پژوهش در ایالات متحده، حدود ۵۸ درصد از جمعیت امریکا و بیش از ۷۵ در صد اطفال از زمان آغاز همه‌گیری به کووید۱۹ مبتلا شده اند.

این پژوهش بر نمونه‌های خون افرادی صورت گرفته است که بین ماه‌های دسمبر و فبروری، زمانی که واقعات نوع اومیکرون این ویروس در حال افزایش بود، در لابراتوارها آزمایش شده است.

دانشمندان در این پژوهش به دنبال انتی بادی خاصی بودند که تنها در واکنش به مصاب شدن به SARS-CoV-2 در بدن تولید می‌شود و توسط واکسین‌های کووید۱۹ تولید نمی‌شود.

براساس این مطالعه کودکان واکسین نشده بالاترین میزان عفونت و افراد سالمندتر از ۶۵ سال که واکسین شده بودند، پایین‌ترین میزان عفونت را نشان داده اند.

انتی بادی مرتبط با کووید۱۹در کودکان ۱۱ ساله و کوچکتر از آن، ۷۵.۲ درصد مثبت بود که نظر به سه ماه گذشته که ۴۴.۲ در صد بود، افزایش قابل ملاحظه‌ای را نشان می‌دهد.

برای کودکان بین ۱۲ تا ۱۷ ساله میزان انتی بادی در خون ۷۴.۲ در صد بود. این رقم بین ماه‌های سپتمبر و دسمبر ۴۵.۶ در صد بود. در سه ماه قبل از موج اومیکرون، میزان ابتلای کل جمعیت امریکا ۳۳.۵ در صد بود.

کرستی کلارک از مرکز وقایه و کنترول امراض ایالات متحده در یک نشست خبری در مورد آمار این پژوهش گفت: "داشتن انتی‌بادی‌های ناشی از عفونت لزوماً به این معنی نیست که شما در برابر عفونت آینده محافظت می‌شوید. "

او افزود: "ما به این موضوع توجه نکرده ایم که آیا افراد دارای سطحی از انتی بادی هستند که در برابر عفونت مجدد یا بیماری شدید محافظت می‌کند. "

مرکز وقایه وکنترول امراض ایالات متحده واکسین را مصوون‌ترین لستراتیژی برای جلوگیری از ابتلا و اختلالات بیماری کووید۱۹ می‌داند.

نمونه‌های خون برای این پژوهش از مریضانی اخذ شده که خون آنان به دلایل غیر مرتبط به کووید۱۹ به لابراتوارها فرستاده شده بود.

میزان اوسط نمونه‌های جمع‌آوری شده ​در هر دورهٔ چهار هفته‌ای بین ماه‌های سپتمبر و جنوری ۷۳۸۶۹ نمونه بود در حالیکه این رقم در ماه فبروری به ۴۵۸۱۰ نمونه کاهش یافت.

به طور کلی، موارد ابتلا به کووید۱۹ در ایالات متحده با افزایش ۲۲.۷ درصدی نسبت به هفته گذشته به ۸۱.۱ میلیون نفر رسیده است و بستری شدن در شفاخانه‌ها ۶.۶ درصد نسبت به هفته قبل افزایش یافته است.

در حالی که میزان مرگ و میر ۱۳.۲ درصد هر هفته کاهش می‌یابد، ایالات متحده به سرعت به یک میلیون مرگ ومیر ناشی از ابتلا به کروناویروس نزدیک می‌شود. تاکنون حدود ۹۹۲ هزار بیمار جان‌های‌ شان را در امریکا از دست داده اند.

بر اساس آمار دولت فدرال، بیش از ۶۶ درصد جمعیت ایالات متحده به طور کامل در برابر بیماری کووید۱۹ واکسین شده اند و نزدیک به ۴۶ درصد این امریکایی‌ها تاکنون دوز تقویت کننده نیز دریافت کرده اند.

XS
SM
MD
LG