لینک های دسترسی

Breaking News

یک شفاخانه در هند با ۳۰۰ کارمند قرنطین شد


عکس: آرشیف

یک شفاخانهٔ‌ عمدۀ خصوصی در شهر ممبای هند پس از آن از پذیرش بیماران جدید منع شد که ۲۶ تن از پرستاران و سه داکتر آن به کروناویروس مبتلا شدند.

کارمندان سکتور صحت در هند از زمان گسترش این کروناویروس در این کشور از عدم دسترسی به لوازم محافظتی صحی شکایت داشتند.

مقامات گفته اند که ۳۰۰ نفر از کارمندان در داخل شفاخانه وکهاد قرنطین و شفاخانه مسدود شده است.

انجمن پرستاران طبی در ممبای، مدیریت شفاخانه را متهم کرده و گفته اند که برای کارمندان شان اجازه پوشیدن ماسک و سایر لوازم محافظتی را نداده بود.

این انجمن اتهام وارد کرده است که مدیران این شفاخانه به این گمان بودند که اگر اعضای خانواده های بیماران کووید۱۹ پرستاران و داکتران را با لوازم محافظتی ببینند، هراسان خواهند شد.

این در حالی است که گفته می‌شود شماری زیادی از شفاخانه‌های ممبای و پونه نیز کارمندان شان را با تهدید کروناویروس مواجه کرده اند و نمی‌گذارند از لوازم محافظتی مناسب استفاده کنند.

چندی پیش، شماری از داکتران در هند گفته بودند که به عوض لباس های محافظتی،‌ بارانی و به عوض ماسک، کلاه محافظتی موترسایکل می‌پوشند.

در هند تا صبح دوشنبه ششم اپریل ۴۳۱۴ نفر به کروناویروس مبتلا شده و از آن جمله ۱۱۸ نفر جان باخته اند.

کروناویروس در دسمبر ۲۰۱۹ نخست در شهر ووهان، مرکز ولایت هوبی چین شایع شد. بر اساس معلومات پوهنتون جانس هاپکینز ایالات متحده این ویروس تا صبح روز دوشنبه ششم اپریل (۱۸ حمل) در ۱۸۳ کشور و قلمرو جهان، جان ۷۰۵۸۹ نفر را گرفته و بیش از یک میلیون و ۲۸۹ هزار نفر دیگر به آن مبتلا شده اند.

XS
SM
MD
LG