لینک های دسترسی

Breaking News

تاجران مسلمان در واشنگتن به افراد بی‌خانمان غذا توزیع می‌کنند


با الهام از این آموزه دین اسلام که همسایه تان نباید گرسنه باقی بماند، تاجران مسلمان به گونهٔ داوطلب در حومهٔ واشنگتن، پایتخت ایالات متحدهٔ امریکا، برای افراد بی‌خانمان مسلمان و غیر مسلمان غذا توزیع می‌کنند.

صبح یکشنبه درست بعد از نماز صبح، سید مظهر شهروند بنگله دیشی امریکا در حومه واشنگتن دسی در خانه اش برای افراد بی‌خانمان غذا می‌پزد.

مظهر می‌گوید که قبل از تهیه کردن در مورد گزینش غذای های فکر می‌کند که برای افراد بی خانمان مفید باشد.

مظهر می‌افزاید که شریک کردن غذا با افراد فقیر " آنچه است که ایمانم از من تقاضا دارد".

مظهر با برنامهٔ "Food For Thought" کار می‌کند که توسط "پروژه آمين" نهاد غیرانتفاعی مستقر در ایالت ویرجینیا اجرا می شود، نهادی که در سال ۲۰۱۸ توسط تجار و کارآفرینان مسلمان امريكايى تأسیس شد.

پروژه آمين از اپلیکیشنی به همین نام سرچشمه گرفت؛ اپلیکیشنی که خبرهای فوتی و موقعیت‌های مساجد را می‌توان با استفاده از آن یافت.

این روزها، در این برنامه مسلمانان از گروه های مختلف نژادی گردهم آمده و به فقرا کمک می‌کنند.

حدود ۱۰۰ بسته غذا همراه با شیرینی و نوشیدنی در پارک های مختلف اطراف واشنگتن دی سی، جایی که افراد بی خانمان در آن زندگی می کنند، توزیع می شود. برای نایلا سونگکار، که در اصل از اندونیزیا است، این به یک فعالیت خانوادگی تبدیل شده است.

خانم سونگکار گفت:" فرزندانم داوطلب در پروژه آمين هستند. امیدوارم این امر همچنین باعث شود آنها متوجه شوند که باید شکرگزار همه چیزهایی باشند که به آن دسترسی دارند."

آخرین آمار رسمی نشان می‌دهد که حدود ۴۴۰۰ فرد بی خانمان در واشنگتن دی سی وجود دارد و این رقم از اوج شیوع همه گیری کوید ۱۹ کمتر است، اما هنوز هم بسیاری از افراد به کمک های غذایی منظم نیاز دارند.

XS
SM
MD
LG