لینک های دسترسی

Breaking News

جنگ برای تصرف مارب در یمن ۵۰ کشته برجاگذاشت


مارب آخرین ساحۀ زیر ادارۀ نیروهای وابسته به دولت قانونی یمن است

درگیری‌های اخیر میان نیروهای طرفدار حکومت به رسمیت شناخته شدۀ یمن و شورشیان حوثی به خاطر تصرف شهر نفت‌خیز مارب در شمال آن کشور، کم از کم ۵۰ کشته برجاگذاشت.

مارب آخرین ساحۀ زیر ادارۀ نیروهای وابسته به دولت قانونی یمن است که از حمایت ایتلاف به رهبری عربستان سعودی برخوردار است.

خبرگزاری فرانس پرس روز یکشنبه ۲۶ سپتمبر (چهارم میزان) به نقل از منابع نظامی گزارش داد که در ۴۸ ساعت گذاشته کم از کم ۴۳شبه نظامی حوثی در نتیجۀ حملات ایتلاف به رهبری عربستان سعودی در غرب شهر مارب کشته شدند. همچنین از کشته شدن نفت نفر از نیروهای وابسته به دولت یمن نیز خبرداده شده است.

در یک ماه گذشته در اثر تشدید حملات شبه‌نظامیان حوثی که از سوی ایران حمایت می‌شوند، صدها نفر جان باخته اند. به گزارش فرانس پرس، درگیری‌های ماه سپتمبر برای کنترول شهر مارب، موجب مرگ حدود ۴٠٠ نفر شده است.

شورشیان حوثی در فبروری سال روان حملات را برای تصرف مارب و منابع سرشار نفتی این شهر شدت بخشیده اند.

پس از آنکه شورشیان حوثی در سال ۲۰۱۴ صنعا پایتخت یمن را تصرف کردند، حکومت عبدربه منصور هادی، رییس جمهور مخلوع و به رسمیت شناخته شدۀ آن کشور در ریاض، پایتخت عربستان سعودی،‌ در تبعید به سر می‌برد.

ایتلاف به رهبری عربستان سعودی به حمایت از حکومت آقای هادی در سال ۲۰۱۵ حملات را بر ضد شورشیان حوثی در یمن آغاز کرد و این کشور از آن زمان تا کنون صحنه جنگ خونینی بوده که جان بیش از ١٣٠ هزار نفر را گرفته و بدترین بحران انسانی جهان را به وجود آورده است.

XS
SM
MD
LG