لینک های دسترسی

Breaking News

استفاده از اپلیکیشن تیک‌تاک در وسایل مرتبط به پارلمان نیوزیلند منع شد


استفاده از اپلیکیشن تیک‌تاک به دلیل نگرانی‌های امنیت‌سایبری در وسایلی که به شبکهٔ پارلمانی نیوزیلند دسترسی دارد، منع می‌شود.

رافایل گونزالیز مونتیرو، رییس اجرایی خدمات پارلمانی نیوزیلند روز جمعه ۱۷ مارچ (۲۶ حوت) به وقت محل گفت که استفاده از تیک‌تاک در این وسایل سر از ۳۱ ماه مارچ به گونهٔ‌کامل منع می‌شود.

پیش از این، شماری از حکومت‌های غربی نیز استفاده از این اپلیکیشن چینی را به دلیل نگرانی‌های امنیتی در وسایل حساس منع کرده بودند.

با آنهم، تیک‌تاک از طریق وبسایت قابل دسترس خواهد بود، اما اپلیکیشن تیک‌تاک، به گفتهٔ‌ این مقام نیوزیلندی، باید از تلیفون‌های خصوصی نیز حذف شود که اپلیکیشن‌های پارلمان این کشور در آن نصب است.

مونتیرو افزود که این تصمیم بر اساس تحلیل‌های تیم امنیتی و سایر همکاران دولتی و بین المللی نیوزیلند اتخاذ شده است و خطرات ناشی از این اپلیکیشن قابل پذیرش نیست.

پیش از این، قصر سفید به تاریخ ۲۷ فبروری (هشتم حوت) به ادارات فدرال ایالات متحده ۳۰ روز مهلت داد تا اپلیکیشن تیک‌تاک را از تمام وسایل دولتی حذف کنند.

قانونی که درماه جنوری توسط جو بایدن، رییس جمهور ایالات متحده امضا شد، استفاده از تیک‌تاک را در وسایل دولتی و در مجلس نمایندگان و سنای کانگرس ایالت متحده منع می‌کند.

وزارت خارجه چین این ممنوعیت را به شدت محکوم کرده است.

حکومت کانادا نیز در اواخر ماه فبروری استفاده از اپلیکیشن تیک‌تاک را در تمام وسایل دولتی ممنوع اعلام کرد و دلیل آن ر ا نگرانی از میزان دسترسی بیجنگ به معلومات کاربران خواند.

کشورهای غربی نگران اند که اپلیکیشن تیک‌تاک معلومات خصوصی کاربران خود را با حکومت به رهبری حزب کمونیست چین شریک می‌کند.

در تهیهٔ این مطلب از گزارش نیوزیلندهیرالد و رویترز استفاده شده است.

XS
SM
MD
LG