لینک های دسترسی

Breaking News

نیکی هیلی می‌خواهد در انتخابات ریاست جمهوری امریکا خود را کاندید کند


نیکی هیلی، والی پیشین ایالت کارولینای جنوبی و سفیر پیشین ایالات متحده در ملل متحد می‌خواهد در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ میلادی خود را کاندید کند.

هیلی جمهوری‌خواه در یک مصاحبه با یکی از شبکه‌های تلویزیونی به کاندید شدنش اشاره کرد، اما رسماً آنرا اعلام نکرد. رسانه‌های امریکایی نیز در مورد این پلان هیلی گزارش‌های نشر کرده اند.

یک فرد نزدیک به نیکی هیلی به خبرگزاری اسوشیتدپرس تایید کرده است که او در انتخابات آینده خود را کاندید می‌کند.

لندسی گراهام، سناتور امریکایی که از کاندیدان احتمالی انتخابات ریاست جمهوری امریکا پنداشته می‌شود، در یک تویت نگاشته است که نیکی هیلی یک فرد قوی بوده و در انتخابات ریاست جمهوری یک شخص رقابتی خواهد بود.

نیکی هیلی در صفحهٔ تویتراش دعوت‌نامه‌ای را نشر کرده و گفته است که به تاریخ ۱۵ فبروری خانواده‌اش می‌خواهد یک موضوع مهمی را اعلان کند. اما در مورد جزییات بیشتر ارایه نکرده است.

او نخستین زنی خواهد بود که در مقابل دونالد ترمپ، رییس جمهور پیشین امریکا، در رقابت‌های میان حزبی خواهد ایستاد. این در حالی است که دونالد ترمپ روز شنبه در نخستین نشست کارزار انتخاباتی‌اش در کارولینای جنوبی اشتراک کرد.

هیلی در ریاست جمهوری ترمپ با شماری از مقامات اختلاف نظر داشت و زمانی که در سال ۲۰۱۸ حکومت به رهبری ترمپ را ترک کرد، گمانه زنی های وجود داشت که در سال ۲۰۲۰ در مقابل دونالد ترمپ خواهد ایستاد یا هم معاون او خواهد شد، اما چنین نشد.

انتخابات ریاست جمهوری امریکا در ماه اکتوبر سال ۲۰۲۴ برگزار خواهد شد.

XS
SM
MD
LG