لینک های دسترسی

Breaking News

اعزام نیروهای بیشتر بین المللی به افغانستان تحت بررسی قرار دارد


مشاور امنیت ملی قصر سفید میگوید که دونالد ترمپ رئیس جمهور ایالات متحده هنوز در مورد فرستادن عساکر بیشتر به افغانستان تصمیم اتخاذ نکرده است.

مک مستر دیروز در واشگتن گفت که آقای ترمپ در جریان سفر های خارجی اش در این مورد دیدگاه های متحدین امریکا به شمول سران هفت کشور بزرگ صنعتی جهان را جویا خواهد شد.

آقای مستر افزود که در این اواخر نیروهای امریکا و افغان در مقابل گروه تندرو داعش عملیات های موفقانه را انجام داده اند که جزئیات آنرا وزارت دفاع ایالات متحده در روز های آینده درجریان یک کنفرانس مطبوعاتی آشکار خواهد ساخت.

او گفت که اردوی ملی افغانستان در برابر دهشت افگنان بین المللی و طالبان اکثریت امور جنگی را به پیش میبرد و ایالات متحده برای ایجاد یک ستراتیژی بیشتر موثر در افغانستان با متحدین خویش کار میکند تا واضح شود که امریکا میتواند بیش از این چه کارهای را انجام دهد و به رئیس جمهور چه پیشنهاداتی باید صورت گیرد تا در رسیدن به اهدف موثر ثابت شود.

در حال حاضر، ۱۳هزار نیروی بین المللی در چوکات ناتو در افغانستان مستقر است که از آن جمله بیش از هشت هزار آن منسوبین امریکایی اند.

از جانب دیگر، صدر اعظم آسترالیا دیروز گفت که کشورش در مورد تقاضای ناتو مبنی بر فرستادن عساکر بیشتر به افغانستان غور میکند.

ملکم ترنبل گفت که کانبیرا آماده است نقشش را افغانستان افزایش دهد تا در بخش افزایش ظرفیت های نیروهای افغان کار بیشتر صورت گیرد و این نیرو ها بتوانند در مقابل تهدید داعش، طالبان و سایر گروه های دهشت افگنی از کشور شان دفاع کنند.

پس از نشر گزارش ها در مورد احتمال فرستادن نیروهای بیشتر امریکا به افغانستان نشر شد، ینس ستولتنبرگ منشی عمومی ناتو نیز گفت که این پیمان بر اعزام نیروهای بیشتر به افغانستان غور میکند.

صدر اعظم آلمان هفتۀ گذشته گفت که کشورش به رهبری ماموریت آموزشی نظامیان ناتو در شمال افغانستان ادامه خواهد داد، اما در صدد افزایش حضور خود در افغانستان نیست.

انگلا مرکل صدر اعظم آلمان روز پنج شنبه گذشته گفت که پیش از تصمیم گیری در مورد گسترش حضور نظامی خود در افغانستان، منتظر نتایج ارزیابی ناتو خواهد ماند.

مقامات ناتو ماموریت شان را در افغانستان بسیار هم میدانند. به گفتۀ اعضای این پیمان، نمیخواهند افغانستان یک بار دیگر به پناهگاه امن برای دهشت افگنان مبدل شود.

XS
SM
MD
LG