لینک های دسترسی

Breaking News

مقررات اشتراک در بازی‌های المپیک ۲۰۲۱ اعلان شد


برگزارکنندگان المپیک اولین مجموعه "مقررات بازی‌ها" را به هدف برگزاری مصوون المپیک توکیو اعلان کرده و هشدار دادند که خلاف ورزان از بازی‌ها اخراج خواهند شد.

براساس این اسناد ۳۲ صفحه‌یی، مسوولان ورزشی مجبور نیستند بعد از ورود به این کشور خود را ۱۴ روز قرنطین کنند اما باید متوجه صحت خویش باشند.

افزون بر آن در طول این ۱۴ روز، مقامات اجازه سفر به خارج از ساحه برگزاری مسابقات و یا تماشای رویداد ها را به عنوان تماشاگر نخواهند داشت.

کمیته بین‌المللی المپیک و دولت جاپان در یک تصمیم مشترک در ماه مارچ ۲۰۲۰ بازی‌های المپیک را که قرار بود در ماه جولای ۲۰۲۰ برگزار شود، به دلیل شیوع کروناویروس برای یکسال به تعویق انداختند.

هدف از نشر این مقررات حصول اطمینان از برگزاری مسابقات المپیک به تاریخ ۲۳ جولای خوانده شده و قرار است که این مقررات در ماه اپریل و جون نیز تجدید شود.

نخستین جلد رهنمودها برای مسوولان ورزشی نشر شده و نسخه هایی برای ورزشکاران، هواداران، رسانه‌ها و دیگران در هفته‌های آینده نشر خواهد شد.

کریستوف دوبی، مدیر اجرایی بازی های المپیک گفت: "ما از بهترین اقدامات سایر رویدادها چیزهای زیادی آموخته ایم."

او افزود:"این خواست همه ماست. بازی ها باید برای هر گروه و هر شرکت کننده مصوون باشند. این یک مسوولیت است."

براساس این رهنمودها، مقامات در طول اقامت خود در جاپان باید ماسک پوشیده و قوانین ردیابی تماس را رعایت و خارج از ساحۀ تعیین شده سفر نکنند.

آنان قبل از ورود به جاپان باید برنامهٔ ۱۴ روز نخست خویش را با تفصیل به مقامات تحویل داده و بعد از رسیدن به آن کشور طبق همان برنامه عمل کنند.

برعلاوه، آنان باید دو هفته قبل از رفتن به توکیو نیز سلامتی خود را کنترول و ثبت کنند.

جزییات مقررات مربوط به ورزشکاران هنوز در حال نهایی شدن است، اما مقامات گفته اند که آنها حداقل هر چهار روز آزمایش کروناویروس می شوند و قبل از ترک کشور خود و دوباره هنگام ورود به جاپان آزمایش خواهند شد.

پیر دوكری، مدیر عملیاتی بازی‌های المپیك می‌گوید: "این بازی‌ها از بسیاری جهات متفاوت خواهد بود."

او در یک کنفرانس مطبوعاتی به خبرنگاران گفت: "تعدادی از محدودیت‌ها و شرایط وجود دارد که شرکت کنندگان باید آن را رعایت کرده و از آنها پیروی کنند که بالای تجارب آنان به ویژه در جنبه های اجتماعی تاثیر گزار خواهد بود. "

با شیوع موج دوم و سوم کروناویروس در اکثر کشور ها و وضع محدودیت‌های جدید، تردید در مورد برگزاری به موقع بازی‌های المپیک نیز افزایش یافته است.

بیشتر مناطق جاپان نیز به دلیل موج سوم کرونایروس تحت شرایط اضطراری قرار دارند، اما برگزارکنندگان المپیک توکیو تعهد کرده اند که بازی‌های المپیک به تاریخ ۲۳ جولای ۲۰۲۱ برگزار خواهند شد.

تا حال نزدیک به ۴۰۰ هزار نفر در جاپان به کروناویروس مبتلا شده و بیش از ۶۱۰۰ نفر پس از ابتلا به آن جان باخته اند.

XS
SM
MD
LG