لینک های دسترسی

Breaking News

تلاش سفارت هالند در کابل برای نمایش 'چهرۀ مثبت' افغانستان


تصویر نقاشی شده بر دیوار سفارت هالند در کابل هفت چهره برتر هنرمندان، خبرنگاران و ورزش کاران افغان نقاشی شده است.

سفارت هالند در کابل هدف این کار را نشان دادن نکات مثبت افغانستان برای مردم میداند.

جانا وندر لندن یک دیپلومات سفارت هالند در کابل در صحبت با صدای امریکا گفت که افغانستان چیزهای زیادی دارد که باید به آن افتخار کند.

خانم لندن میگوید"با وجودیکه مشکلات موجود است، اما امیدواری ها و نکات مثبت متعددی نیز است. ما خواستیم چهره های برخی از خبرنگاران، هنرمندان و ورزشکاران را بخاطر فعالیت های آنان روی دیوار سفارت نقاشی کنیم."

خانم لندن همچنان گفت"با این کار ما میتوانیم چهره جدید افغانستان را معرفی کنیم."

فرزانه واحدی عکاس، فرحناز فروتن خبرنگار، راشد خان عضو تیم ملی کرکت افغانستان، حاجر ابوالفضل بازیکن فوتبال، مسعود حسینی، عکاس و خبرنگار، و دو عضو اناث انستتیوت ملی موسیقی افغانستان از چهره های اند که در این تصویر نقاشی شده اند.

دپلومات هالندی، چهرۀ مثبت افغانستان را نمایش می‌دهد
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:34 0:00

این تصویر به همکاری تیم "هنرسالار" نقاشی شده است. این تیم در نقاط مختلف شهر کابل همچون تصویرها را نقاشی کرده است.

اکثر ادارات دولتی و نهاد های مختلف داخلی و خارجی در شهر کابل توسط دیوار های بلند کانکریتی پوشش داده شده است. کابلیان میگویند که این وضعیت شهر شان را به یک شهر نظامی تبدیل کرده است. اما نقاشی ها روی دیوار های کانکریتی، علاوه بر رنگین و مزین کردن دیوار های مملو از گرد و و خاک، پیام های امیدوار کننده نیز برای مخاطبان خود می دهد.

دو هفته قبل نیز هنگامیکه اعضای کاروان صلح هلمند به غزنی رسیدتذ، تیم هنر سالار برای استقبال این کاروان تصویری را در دروازه جنوبی شهر کابل در منطقه ارغندی نقاشی کرد. این تصویر نیز در رسانه های اجتماعی با استقبال مردم روبرو شد.

XS
SM
MD
LG